Gözü Büyük Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Gözü Büyük Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Büyük gözlerin her zaman daha etkileyici ve dikkat çekici olduğu yadsınamaz. Ancak herkes büyük gözlere sahip değildir. Özellikle küçük göz yapısına sahip düşük göz kapaklı kadınlar, bu durumdan oldukça şikayetçidir ve gözlerini daha büyük göstermek için bazı makyaj tekniklerine başvururlar. Peki, gözü büyük gösteren makyaj nasıl yapılır?

Gözü Büyük Gösteren Makyaj Yapımı

  • Göz kapaklarını kalkık göstermek gözlerin daha iri görünmesini sağlar. Bunun için kirpiklerinize maskarayı iki kat sürmelisiniz. Bunun için özellikle fırçası bükülebilen maskaraları tercih etmelisiniz.
  • Kirpiklerin kıvrık görünmesi gözleri daha büyük gösterir. Bunun için kirpik kıvırıcınız yardımı ile kirpiklerinizi kıvırın.
  • Renkli farlar kullanmaya özen gösterin. Kullandığınız farı kaş kemiklerine doğru yayarak uygularsanız, gözlerinizin daha büyük görünmesine yardımcı olursunuz. Bunun için mavi gözlüler; kahverengi ve füme tonlarını, yeşil gözlüler; kum rengi ve mor tonlarını, kahverengi gözlüler ise; altın ve pembe renk tonlarını tercih edebilirler.
  • Gözlerinizi daha büyük göstermek için alt kirpiklerinizin diplerine beyaz kalem, dış kısmına ise siyah kalem çekin.
  • İki farklı göz farı rengi kullanılmalıdır. Bu renkler göz kapaklarında karıştırılır. Çok renkli bu görünüm ışığı daha çok yansıtacağı için gözlerinizin daha parlak ve iri görünmesini sağlayacaktır.
  • Gerekirse gözlerinizin daha iri görünmesini sağlamak için takma kirpik kullanmaktan çekinmeyin.
  • Kirpiklere maskara uygulamasının ardından, üst kirpik dibine sıvı eyeliner çekilmelidir. Bu işlemin ardından gözler otomatik olarak daha iri görünecektir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git