Gözenekleri Temizleyen Maske Tarifleri

Gözenekleri Temizleyen Maske Tarifleri

Ciltteki gözenekler makyaj, cilt yapısı, çevresel faktörler gibi nedenlerden dolayı tıkanabilir. Yağ ve kir gibi nedenlerden dolayı tıkanan gözenekler ,sizi rahatsız edebilir ve bunları çözümünün de çeşitli kimyasal ürünlerde olmadığını bilmenizi isteriz. Evinizde doğal ürünlerle yapacağınız maskeler, kimyasal etkilerden uzak bir bakım için yeterli olacaktır.

Elma Sirkesi Maskesi
3 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı su gerekli malzemelerdir. Öncelikle elma sirkesi, içerisine ilave edilen su ile inceltilerek bir pamuk yardımı ile gözenekler temizlenir. Eğer buhar banyosu yapmayı istiyorsanız yüzünüzü sıcak su ile yıkayabilir ve daha sonra bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Etkisi böylelikle daha da artacaktır.Maskenin haftada 3 kez yapılması gözeneklerin açılması için oldukça yeterli bir çözüm olacaktır.

Yulaf Ezmesi Maskesi
2 yemek kaşığı yulaf lapası ve biraz su yeterli olacaktır. Bir kap içine koyulan yulaf ezmesi ve su karışımı koyu bir kıvama gelene kadar karıştırmaya devam edilir. Hazırlanmış olan bu karışım cilde uygulanır ve 5 dakika ciltte bekletilir. Uygulamanın ardından cilt önce ılık su ve daha sonra soğuk su ile yıkanır. Maskenin haftada 3 defa uygulanması tavsiye edilir.

Etiketler:

Gözenekleri Temizleyen Maske Tarifleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Sevcan dedi ki:

    Çok güzel bir yazı olmuş, hazırlayan emeği geçen herkese teşekkürler.
    Yazılarınızı dört gözle bekliyorum.

Sayfa başına git