Gözenekleri Küçültmek İçin Doğal Yöntemler

Gözenekleri Küçültmek İçin Doğal Yöntemler

Ciltte istenmeyecek bir görüntüye sebep olan derin cilt gözenekleri, genetik faktörler nedeniyle oluşabildiği gibi, dengesiz beslenme, zararlı maddelerin kullanımı, güneş ışınları gibi birçok faktör nedeniyle de oluşabilmektedir. Ayrıca kadınlarda gebelik döneminde oluşan hormonal salgı değişimleri, ciltte derin gözenekler oluşmasına sebep olabilmektedir. Bu sorunun üstesinden gelmek için, birkaç doğal yöntemi denemek yeterli olacaktır.

 

 

Ciltte Oluşan Derin Gözenekleri Küçültme Yolları

Peeling Uygulaması
Peeling uygulaması cildin üzerinde oluşan kirli tabakayı yok edeceği gibi, cildin kendini yenilemesine katkı sağlamaktadır. Haftada 1 kez düzenli peeling uygulaması yapmak, ciltteki ölü dokuyu alarak gözeneklerin nefes almasını sağlayacaktır. Bu da gözeneklerin küçülmesine yardımcı olacaktır.

Cilt Temizliği
Cilt temizliği tüm cilt sorunlarının oluşumunda etkili rol oynamaktadır. Gün içinde cildin tozlu ve kirli havaya maruz kalması, gözeneklerin kir tabakası nedeniyle tıkanması anlamına gelir. Bu da cildin düzgün nefes alamaması ve gözeneklerin büyümesine neden olur. Bu nedenle günlük olarak, mutlaka cilt temizliği yapılmalıdır.

Buz
Peeling uygulaması ya da günlük cilt temizliğinizi yaptıktan sonra, birkaç buz kalıbını cildinizde gezdirin. Bu işlem yüzünüzün gerilmesine ve gözeneklerin küçülmesine yardımcı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git