Gözenek Sıkılaştırıcı Maskeler

Gözenek Sıkılaştırıcı Maskeler

Gözeneklerin geniş bir hal almasıyla birlikte daha fazla ve büyük cilt problemlerinin yaşanmakta olduğu görülecektir. Çünkü yağ birikmesi ve kirlerin cildinizi sarması, gözeneklerdeki bu değişimlerle yaşanmaktadır. Sivilcelere ve siyah noktalara zemin hazırlamakta olan geniş gözenekleri sıklaştırmak amacıyla neler yapmanız gerektiğini sizlere aktaracağız. Güneş ışınlarında fazla kalmanın sonucu olarak da görülmekte olan gözeneklerdeki değişimleri tamamen iyileştirmek için bazı önerilere yer vereceğiz. Yapacağınız maskeler sayesinde kozmetik ürünlerine para harcamadan ve pratik olarak siz de gözeneklerinizi sıkılaştırabileceksiniz. İşte birkaç tane gözenek sıkılaştırıcı maske tarifini sizlerle bu yazımızda paylaşmak istiyoruz.

Yoğurt ve Bal Karışımı

Eşit miktarlarda alacağınız yoğurt ve bal malzemelerini birbiriyle karıştırdıktan sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Gözeneklerin kısa sürede sıkılaşmasının yanında, cilt üzerindeki sorunların da iyileşmekte olduğunu göreceksiniz. Cildiniz ölü hücrelerden arınacak ve anti bakteriyel özelliğe sahip olan bu malzemeler ile siz de muhteşem bir görünüme kavuşacaksınız.

Yumurta ve Portakal Kabuğu Tozu

Bu iki malzemeyi karıştırarak yoğun bir hale getirdikten sonra cilde uygulamalı ve masaj olarak yapacağınız bu işlemin ardından 20 dakikayı geçmeden durulamaya başlamalısınız. Böylece gözenekleriniz üzerindeki meydana gelecek olan sıkılaşmaları ve şikayetlerinizin azalması durumlarını kısa sürede yaşamaya başlayabilirsiniz.

Şeker, Zeytinyağı, Limon Suyu

2 çorba kaşığı şeker, 1 çorba kaşığı zeytinyağı karıştırmalı ve birkaç damla limon suyunu üzerine eklemelisiniz. Böylece elde edeceğiniz karışımı yarım saati geçmemek üzere cildinize uyguladığınız da, durulamanızın ardından daha iyi sonuçları görebileceksiniz. Haftada 1 kez bu karışımı uyguladığınız da gözeneklerinizdeki muhteşem değişimlere şahit olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git