Gözenek Açıcı Limon Yağı Kürü

Gözenek Açıcı Limon Yağı Kürü

Limon yağı,  bir damlasında 6 limon kuvveti olan,  etkili bir yağdır. Bu özelliğiyle dahili kullanımda mutlaka verilen damla sayısında kullanılmalıdır. Cilde uygulanmasında ise sağlık açısından risk bulunmamaktadır. Tahriş olmuş bölgelerde uygulanması acı verebilir. Hassas ciltlerde aşırı yanma hissine neden olabilir. Beyaz ciltlerde uygulandıktan hemen sonra güneşe çıkılmamalıdır. Limon yağıyla ilgili gerekli uyarıları yaptıktan sonra limon yağıyla gözenekler nasıl açılır,  bunun formülünü verelim:

 

Gözenekleri Açan Kür

  • Derip bir kaba sıcak su kaynatıp ekleyin.
  • Suyun içine 2-3 damla limon yağı damlatın.
  • Kabın üzerine eğilerek başınıza bir havlu örtün. Buharın yüzünüze temas etmesiyle beraber yüzünüzdeki gözenekler açılacak, cildiniz tertemiz olacak . Siyah noktalarınızdan da kurtulacaksınız.
  • Eğer bu buharı solursanız , bu sayede nefes yollarınız da açılacak, rahat bir nefes alacaksınız.

Limon yağı kürünü düzenli bir şekilde kullanmak, sivilce ve akneleri geçirir. İyi bir doğal toniktir. Yağlı yapıya sahip ciltlerde yeni yağ oluşumunu dengeler. Limon yağı, ölü derilerin atılmasını sağlar.  Cildi gerginleştirir , canlandırır , limon gibi parlatır.  Limonun yağını sürmek de, suyuyla elleri ovalamak da ellerdeki lekeleri azaltır. Elleri yaşlanmanın neden olduğu kahverengi lekelerden kurtarır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git