Gözaltı Morluklarına Doğal Çözüm

Gözaltı Morluklarına Doğal Çözüm

Yoğun iş temposundan, koşturmacadan, aşırı yorgunluktan ve yeterli uyumamaktan kaynaklanan göz altı morlukları pek çok kişinin mustarip olduğu bir konudur. Kimi bireyler ise genetik sebebi ile göz altı morluklarına sahiptir. Bu morluklar, insana kötü bir görünüm kazandırmanın yanı sıra, kişinin kendisini rahatsız edebilecek dereceye de gelebilir. Bu noktada göz altı morluklarını biraz olsun geçirmek veya kapatmak için çeşitli yöntemler üretilmiştir. Bunlardan ise en sık kullanılanı hiç şüphesiz doğal kürlerdir.

 

En Sağlıklısı Doğal Kürler

Patates Kürü
Patates ile yapılan kür son derece basit ve zahmetsiz bir işleme sahiptir. İki dilim pişmemiş patatesi keserek her bir göze koyulur. Ardından 15 dakika öyle beklenerek durulama işlemi yapılır. Papatya Kürü: Papatya çayı, göz altı morluklarında iyi sonuç veren yöntemlerden biridir.

Papatya Kürü
Yapılması gereken işlem ise, papatya çayını yaparak soğumaya bırakmaktır. Soğumasının ardından bir parça pamuk çaya batırılarak sıkılır ve göz üstüne kompres şeklinde uygulanır. Aynı işlem diğer göz için de yapılmalıdır. Bu yöntemi lavanta ile de yapmak mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git