Göz Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Göz Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj yaparken özellikle göz rengi baz alınarak yapıldığında çok daha güzel ve hoş bir görünüm elde edilecektir. Siz de göz makyajı yaparken göz rengine uygun olacak şekilde makyaj yapmak isterseniz hangi renklerin hangi göz rengine uygun makyaj olduğunu bilerek daha hoş görünümlü bir göz makyajı yapabilirsiniz.

Kahverengi Gözler için Uygun Makyaj

Kahverengi gözlere en uygun olan renkler daha çok mavi, kahverengi, altın rengi, yeşil gibi renkler kahverengi gözlere en çok yakışan göz makyajı renklerdir

Mavi Gözler İçin Uygun Makyaj

Mavi gözler de özellikle en çok tercih edilen makyaj renkleri, gri, mavi, sedefli beyaz, siyah, gümüş rengi gibi renkler son derece yakışan renklerdendir.

Yeşil Gözler için Uygun Makyaj

Gözler de özellikle kahverengi, gri, altın rengi, siyah, gümüş rengi, mor gibi renkler en çok yakışan renklerdendir. Bu göz renginde özellikle toprak tonlarını tercih ederek hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Siz de gözleriniz de uyumlu ve modern bir görünüm yakalamak istiyorsanız şık ve asil olan göz rengine yakışan renkleri tercih edebilirsiniz. Göz renginiz ne renk olursa olsun en uygun tonu bularak son derece hoş bir stil elde edilebilir. Özellikle geceler de ve şık davetler de göz rengine göre makyaj tercih ettiğiniz takdir de tüm gözleri üzeriniz de toplayarak son derece hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git