Göz Çevresi Kremi Kullanımıyla İlgili Yapılan Yanlışlar

Göz Çevresi Kremi Kullanımıyla İlgili Yapılan Yanlışlar

Göz çevresi bakımı denince akla, göz çevresi kremleri gelir. En hassas bölgelerden biri olduğu için, göz çevresine uygulanan ürünlerde hata yapılmaması gerekir. Ancak ne yazık ki, göz çevresi kremi kullanımıyla ilgili bazı yanlışlar yapılabiliyor. Yanlışlardan en kolay etkilenen bölgelerin başında gelen göz çevrenizi düşünüyorsanız, şu yanlışlara düşmemeniz de fayda var.

 

 

 

Göz Çevresi Kremi Kullanırken Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

Vücutta bulunan en ince derilerden biri göz çevresi derisidir. Bu nedenle en hassas ve en kolay etkilenen bölge bu bölgedir. Göz çevresi için kullanılacak kremlerle ilgili yapılan en büyük yanlış, 25 yaş civarına kadar beklemektir. Halbuki göz çevresinde dış etkenlerden kaynaklı, 20 yaşlarından itibaren kırışıklık görülebilir. Bu nedenle 20’li yaşın başlarında, göz çevresi bakımının da başlaması gerekir. Bu bakımı yaparken, sadece göz çevresine özel üretilen kremler kullanılmalıdır.

Yüz için kullanılan kremlerin, göz çevresine her seferinde temas ettirilmesi sakıncalı olabilir. Bunun nedeni ince ve hassas derinin, her türlü vitamini kaldıramayacak formda olmasıdır. Yüz kremlerinin kullanım talimatlarında, çoğu zaman göz çevresine temas ettirilmemesiyle ilgili uyarılar bulunur. Bu uyarılara dikkat ederek, göz çevresine özel kremlerin dışındaki ürünleri temas ettirmemek faydalı olacaktır.

Göz çevresi kremlerinin gözaltı morlukları ve göz altında oluşan torbaları giderici etkisi olduğu düşünülür. Bu tamamen dedikodudan ibaret bir bilgidir. Ancak bu sorunlar oluşmadan önce göz çevresi kremi uygulamaya başlarsanız, gözaltı torbası ve morluklarının oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Göz kremini uygularken yapılan bir yanlışta, gözlerin dış köşelerine ilgi göstermektir. Kaz ayakları denilen kırışıklıkların olduğu bölgeler dışında, göz kapaklarının ve gözaltlarının da yaşlanma hızı yüksektir. Bu bölgelerde de göz çevresi kremi kullanmaktan çekinmeyiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git