Göz Altı Torbalarına Ne İyi Gelir

Göz Altı Torbalarına Ne İyi Gelir

Göz altı torbaları genellikle yaşlanmayla beraber olur ancak en büyük nedeni ise yorgunluktur. Özellikle çok televizyon izleyen, uzun süre bilgisayarın kullanan, çok okuma yapan bireylerde göz altı torbalarının olması ihtimali artar. Göz altı torbalarının oluşmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi ise uykusuzluk sorunudur. Ayrıca stresli olmak, sigara ve alkol kullanmak gibi durumlar göz altı torbalarının oluşmasına sebep olur. Peki, göz altı torbalarına ne iyi gelir?

Buz Uygulamak
Göz altı torbalarına en iyi çözüm aslında soğuk kompres yönteminin uygulanmasıdır. Soğuk kompres uygulamak göz altındaki bağ dokusunun ve cildin gerilmesini sağlar ve bu sayede göz altı torbalarını yok eder.

Çay
Göz altlarına özellikle demlendikten sonra soğumaya bırakılan çay bir pamuk ile sürülebilir. Ayrıca demlenmiş poşet çaylarda buzluğa konur ve donduktan sonra göz altlarına 15 dakika  kadar uygulanır bu yöntem göz altı torbalarına çok iyi gelir.

Salatalık
Taze salatalığı soğuk iken göz altlarına koymak göz altı torbalarına çok iyi gelir. Şişliği alırken aynı zamanda canlılıkta verir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git