Göz Altı Torba ve Şişlikleri Makyajla Nasıl Kapatılır?

Göz Altı Torba ve Şişlikleri Makyajla Nasıl Kapatılır?

Göz altı torba ve şişlikleri, yüzde yorgun ve huzursuz bir görünüm yarattığı için özellikle özel gün ve gecelerde kadınların kabusudur. Oysa göz altı şişlik ya da torbaları basit makyaj hileleri ile kolayca gizlenebilir.

Göz altı şişliklerini ve göz altında oluşan torbaları makyajla kapatmanın temelinde ışık-gölge oyunları yatar. Göz altında şişlik ve torbaların çevresi aydınlatılarak ön plana çıkartılır ve böylelikle şişlikler ve torbalar  gölge yoluyla gizlenir.

 

Fondöteninizi Uygulayın
Her zaman kullandığınız fondötenin bir açık ve bir koyu tonu ile göz altı torbalarınızı gizleyebilirsiniz. Bunun için öncelikle fondöteninizi  yüzünüzde ince bir kat oluşturacak şekilde uygulayın.

Göz altı torba ya da şişliklerini gölgeleyin
Fondöten uygulamasının ardından, fondöteninizin bir koyu tonunu göz altı şişlik ya da torbalarının üzerine, fırça yardımıyla dağıtın. Bir sonraki adımda oluşturduğunuz bu gölgeyi çevresinde yaratacağınız aydınlık ile geri planda bırakmanız gerekiyor.

Göz altı torba e şişliklerinin çevresini aydınlatın
Göz altı morluk ve şişliklerinin çevresinde, şişliklerin dağıldığı bölgede, göz altlarına doğru bir hat oluşmaktadır. Fondöteninizin bir açık tonuyla ve ince bir fırça yardımıyla bu  hat  üzerinden bir sınır çizerek, fondöteni göz atlarına doğru dağıtın ve ilk aşamada sürdüğünüz fondoten katına yedirin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git