Göğüs Bakımı Tavsiyeleri

Göğüs Bakımı Tavsiyeleri

Göğüslerin sağlıklı ve dik olması tüm bayanların arzusudur. Göğüs bakımı sayesinde dik ve dolgun göğüslere sahip olmak hiçte zor değil.

Göğüs Egzersizleri
Göğüslerin dik olması için egzersizler oldukça gereklidir. Toparlar ve sıkılaştırır. Göğüs egzersizleri yaparak sağlıklı göğüslere sahip olmak mümkündür.

Kilo Dalgalanmaları
Sık kilo alıp vermeler göğüs dokusuna zarar verir ve sarkmasına sebep olur, belli bir kiloda kalmaya özen göstermelisiniz.

Sütyen Seçimi
Yanlış sütyen seçimi göğüslerin sarkmasına ve yapısının bozulmasına sebep olur. sütyen göğsü sarmalıdır ve kaldırmalıdır, bedeninizden büyük ya da küçük olmalıdır. Vücut ölçülerinize en uygun sütyen rahat etmenizi ve göğüslerin dik kalmasını sağlar.

Göğüs Çatlakları
Göğüslerin büyüyüp küçülmesi gibi durumlarda çatlaklar oluşur bu çatlakları önlemek için göğüslere nemlendirici sürülmelidir. Bu işlem banyodan sonrada yapılmalıdır.

Soğuk su
Banyodan çıkarken göğüslere soğuk su tutmak sarkmasını önler ve dolgunluk verir. Sıcak su deriyi inceltir ve sarkmalara neden olur.

Güneş Faktörü
Sıcaklık göğüsleri olumsuz etkileyen bir faktördür. Bunun yanında nazik olan cildi eskitir ve leke oluşumuna sebep olur.

Masaj
Göğüslere nemlendirici veya masaj yağları eşliğinde masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırabilir ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Duruş Faktörü
Dik durmak göğüslerinde dik durmasını sağlar. Kambur oturmamak gerekir çünkü kambur oturuşta göğüslerinde duruşu bozulur.

Beslenme
Beslenme hormonların düzeni açısından oldukça önemlidir. Göğüsler hormonların etkisi ile sağlık bulur. Göğüs sağlığı için doğal gıdalar ile beslenilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git