Genital Estetik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Genital Estetik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kadınların kendilerini özgüven anlamında ve partnerlerine karşı en çok mahcup hissettikleri alan genital gölgedir. Cinsel yaşamları sırasında daha rahat ve özgüven içinde olmaları için genital bölgelerinin istedikleri gibi ve sağlıklı olması önem arz eder. Şekilsel anlamda var olan bir rahatsızlık veya hoşa gitmeyen bir görüntü estetikler ile kolaylıkla giderilmektedir. Bu durum sağlık olarak da kadınları etkileyen durumlara gelmeden önce tedavi edileceğinden dolayı birçok başka rahatsızlığın da önüne geçilmiş olur. Vajina daraltma konusunda net bilgisi olmayanlar için kafa karıştırıcı bir süreç olarak değerlendirilmesine karşılık aslında öyle değildir.

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik hakkında bilinmesi gerekenler konusunda geçilmeden önce böyle bir fikri olan kadının bunun nasıl bir tedavi olduğu hakkında bilgi sahibi olması daha sağlıklı olacaktır. Genital estetik yani labioplasti işlemi aslında kadının genişliğinden ve şeklinden kaynaklanan sorunlarında uygulanan bir ameliyattır. İç dudakların uzun veya sarkık olması halinde bunların düzenlenmesi, geniş veya büyük olması halinde de daraltılması işlemi olarak açıklanabilir. Sayılan işlemlerin yapılabilmesi adına ameliyata gereksinim duyulacağından dolayı işlem estetik operasyon olarak adlandırılır.

Genital Estetik Risk Taşır Mı?

Vajina daraltma operasyonu diğer herhangi bir operasyonda meydana gelebilecek risklerden fazlasını taşımaz. Bir hastalık sonucunda ameliyat olmanız ile bu estetik işlemi yaptırmanız arasında risk farkı yoktur. Bunun için riskli bir operasyon olduğunu söylemek yanlış olacaktır. İyi ve işinde uzman bir hekim tarafından yapılması bu olasılıkları daha da aza indirecektir. Operasyondan sonra bebek sahibi olmak isteyenler için ise risk oluşturması söz konusu olmaz. Aksine vajina sağlığı açısından katkıları olduğu söylenebilir.

Vajina Daraltmanın Faydaları Nelerdir?

Vajinanın daraltılmasından sonra hasta iç dudakların şekil olarak rahatsız etmesi sorunundan kurtulur. Aynı zamanda daha sık yaşadığı idrar yolları rahatsızlıkları da azalmaya başlar. Vajinal akıntının bu sorunu yaşayan kadınlarda daha fazla olduğu bilinmektedir. Akıntıların da azalmaya başladığı görülür. Cinsel ilişki sırasında özgüven yenileyen kadın aynı zamanda psikolojik olarak hissettiği ağrı ve acıda da kurtulmaya başlar. Bikini bile giyemeyen ve cinsel ilişki sırasında mahcup hisseden kadın bunların tamamından kurtulur.

Operasyon sonucunda bir kaç gün içinde ayağa kalkmak ve normal hayatınıza devam etmek de mümkündür. Bundan dolayı korkulacak, risk taşıdığını düşünecek ve çekinecek bir durum bulunmaz. Sizi rahatsız eden tüm hastalıkların tedavisi mümkün olduğundan bir uzmana gitmeniz yeterlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git