Gençliğin Simgesi Olan Dolgun ve Kalın Dudaklar

Gençliğin Simgesi Olan Dolgun ve Kalın Dudaklar

Yüzün bütünlüğünü tamamlaması açısından yüz güzelliğinde en önemli unsur olan dudakların dolgunluğu, büyüklüğü, ince veya kalın oluşu, yüzün diğer öğeleri olan kaş, göz, burun, çene ve dişlerle uyumlu olmalıdır. Genç bayanların tercihi olan kalın ve dolgun dudaklar için yaptırmış oldukları dudak estetiği onların daha genç ve sağlıklı görünmelerini sağlamaktadır. Yaşlılığın göstergesi olan ince ve gevşemiş dudaklar bayanların korkulu rüyası olmaktadır. Bu yüzden yüz ifadelerinin büyük ölçüde değişmesine neden olan dudaklarının her yaşta kalın ve belirgin olmasını arzu ederler.

Kimi ailelerde kalıtsal olan ince ve belirsiz dudaklar, kimi bayanlarda ilerleyen yaşlarda yüzdeki deri, kas ve yağ miktarlarının azalmasının ve erimesinin bir göstergesidir. Dudaklarımızın yanı sıra yüzümüzde bulunan, burun, boyun derisi, göz kapakları, kaşlar ve yanaklar yer çekimine karşı koyamadıkları için aşağıya doğru sarkarlar. İstenmeyen bir görüntüye neden olan bu sarkmalarda uygulanan estetikler, dudakların sarkması ile konuştukları zaman tamamen yaşlılık belirtisi olan alt dişlerin görünmesini ortadan kaldırmak için ve hoş bir görüntüye sahip olmak adına dudak estetiği yapılmaktadır.

Dudakların yapısal olarak ince olmalarının yanı sıra yaşlılıkla incelmiş dudaklara kalın ve dolgun bir görünüm kazandırarak yüz ifadelerini güçlendirmek isteyenlerin yaptırmış olduğu dudak estetiği bayanların aynada görmek istediği görüntüye sahip olmalarına olanak sağlamaktadır. Her daim doğal görünümün korunmasını arzulayan bayanlar, dudaklarını kalınlaştırmak, daha belirgin bir hale gelmelerini sağlamak ve kırışıklıkları azaltmak için yaptırmış olduğu yöntemler arasında; dolgu malzemeleri kullanımı, aynı zamanda kişinin kendi vücudundaki yağ ve deri hücrelerinden alınan dokularla da dudaklar da kalınlaştırma ve dolgunlaştırma uygulamaları yapılabilmektedir. Sizlerde aynalarla barışık olmak istiyorsanız daha fazla beklemeden ince olduklarından yakındığınız dudaklarınızı kalınlaştırarak yaşıtlarınızdan daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git