Genç Odalarında Doğru Renk Seçimi

Genç Odalarında Doğru Renk Seçimi

Günümüzde pek çok ebeveynin evlerini dekore ederken en çok zorlandığı konular arasında genç odalarında renk seçimi gelmektedir. Özellikle birden fazla çocuğun oda azlığı gibi nedenlerle aynı yerde kalması gerektiğinde bu durum iyice içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Ancak doğru tasarım fikirlerine uymaları halinde her ailenin muhteşem renklerle bezenmiş genç odalarına sahip olma imkânları bulunabilmektedir.

Genç Odaları İçin Renk Alternatifleri

Genç odalarında renk seçimi için gençlerin ruh haline olumlu yönde katkı sağlayabilecek ve ders çalışmalarına engel olmayacak duvar renklerinin seçilmesi oldukça önemlidir. Özellikle ergenlik çağındaki gençlerin ruhsal durumunu büyük ölçüde etkileyebilecek olan duvar renkleri bu nedenle özen gösterilmesi gereken ev dekorasyonlarındandır. Genç odalarında kullanılabilecek ideal duvar renklerine ise bazı örnekler üzerinden açıklamalar yapılabilmektedir.

Pembe ve Yeşil

En çok da kız odalarında tercih edilebilecek pembe ve yeşilin uyumu gençlere huzur ve sakinlik aşılayabilecektir. Hafif toz pembe ve yeşilin fıstık tonları ile kombinlenebilecek genç odası duvarları, ferah ve modern odaların oluşturulmasını sağlayabilir.

Altın ve Mavi

Hem kız hem de erkeklerin bir arada yaşayacakları oda tasarımları için en ideal renk seçeneklerinden birisi de asil görünümü ile altın ve mavi renklerinin karışımıdır. Açık mavi ve altın sarısının birlikte uygulanabileceği bu tasarım fikrinde yumuşak geçişler sağlanarak mükemmel sonuçlar elde edilebilir.

Kırmızı ve Gri

Erkek odalarında çekici ve hareketli bir görünüm yaratabilen kırmızı ve gri tonları, odada yaşamını sürdürecek olan gençlere adeta bir enerji aşısı niteliğinde olabilir. Bu nedenle en parlak kırmızı ile en sert gri tonları genç odalarında renk seçimi konusunda önerilebilecek tasarım fikirlerindendir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git