Evliliğin Bittiğinin Belirtileri Nelerdir?

Evliliğin Bittiğinin Belirtileri Nelerdir?

Büyük bir mutlulukla ve heyacanla başlanan evlilik yaşamı bazen belli bir zaman sonra yıpranabiliyor ve eskisi gibi olmayabiliyor. Görmek istemediğiniz veya bilmediğiniz bazı detaylar aslında evliliğinizin bittiğinin belirtileridir. Peki, bunlar nelerdir?

İlk zamanlarda gözünüzün içine bakan ve sizi çok sevdiğini söyleyen eşiniz artık size eskisi gibi vakit ayırmıyor mu? İşten geldikten sonra sadece tv veya telefon karşısında mı vakit geçiriyor? Demekki size olan ilgisi bitmiş demektir. Severek evlendiğiniz sevgiliniz, evlendikten belli bir zaman sonra sizi önemsememeye başlar. Artık size iltifatlar etmez ve artık ilgilenmez. Eğer olaylar bu şekilde gelişiyorsa aranızdaki aşkta evlilikte kesinlikle bitmiş demektir.

Öncelikle evliliği ayakta tutan en önemli faktör saygıdır. Bir ilişkide karşı taraf mutlaka hislerinizi ve düşüncelerinizi detaylı şekilde önemsemelidir. Size yaklaşırken veya konuşurken saygıyı ön planda tutmalıdır. Hakaret veya aşağılama gibi durumlar varsa artık eşiniz size saygı duymuyor demektir ve evliliğiniz aslında bitmiş demektir.

Eşinizi eskisi kadar çok seviyor musunuz? En son ne zaman ona sarıldınız ya da öptünüz? Küçük detaylarla beslenen ilişkinizde sevgi belirtileri yoksa artık evliliğinizin bittiğine karar verebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git