Evli Çiftlere Dışarıdan Müdahale Edilmesi

Evli Çiftlere Dışarıdan Müdahale Edilmesi

Genelde yeni evlenmiş çiftlerin aileleri sık sık müdahale de bulunurlar. İki ailenin yeni evlenmiş çifte müdahalesi evliliğin ilk dönemlerinde ciddi sıkıntı ve tartışmalara yol açabilir. Eşlerden birisi anne ve babasının davranışlarına alışkın olduğundan diğer eş kadar bu durumdan rahatsız olmaz. Aynı şey diğer eş içinde geçerlidir. Yeni evli çiftler rahatsız olduklarını ve kendilerini baskı altında hissettiklerini söylemeleri gerekir. Fakat sıkıntılarını ailelerine söylemek onlar için zor olabilir. Aileleri kırmadan ve incitmeden açık bir şekilde yaşadıkları sıkıntıları ve rahatsız olduklarını gerektiği zaman onlardan yardım isteyeceklerini açıklamalarında fayda var.

Evlenirken eşinizle mutlu bir yuva hayal edersiniz. Yalnızca siz birde eşiniz. Evlendikten hemen sonra sadece eşinizle değil, onun ailesiyle de evlenmiş olduğunuzu fark edersiniz. Evliliğin ilk dönemlerinde bazı problemlerin önlemlerini eşler kendi aralarında alırlar ise ve kendi ayaklarının üzerinde durduklarını hissettirirlerse dışardan müdahale azalacaktır.

Çiftlerin aileleri genelde tehditmiş gibi görünebilir, ancak aile problem yaşadığı zaman büyüklerin tecrübe ve deneyimlerinden yararlanarak hareket edebilir. Gerektiğinde onların fikir ve yardımlarına ihtiyaçları olduğunu söylemekten çekinmemeliler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git