Evlerinizin Yeni Zerafeti Sürgülü Cam Kapı

Evlerinizin Yeni Zerafeti Sürgülü Cam Kapı

Adından da anlaşılacağı gibi sürgü sistemi ile çalışan cam kapılardır. Ancak yararları ve görünümü ile kattığı estetik bu kadar basit değil.

Öncelikle değinmemiz gereken konu yeni yapılardaki dar alanlarda bildiğiniz standart kapıların açılıp kapanırken size yaşattığı zorluğu ortadan kaldırıyor olmasıdır. Duvara paralel çalıştığı için hemen her türlü mekanda rahatlıkla kullanılabiliyorlar.

Küçük metrekareye sahip mutfaklar, holler, banyolar gibi noktalarda hem zerafet hemde fazladan yer imkanı sağladıkları düşünülürse artık vazgeçemeyeceğiniz bir ürün olarak aklınızda kalacaktır.

Peki bu sistem nasıl çalışıyor?

Yukarıda bulunan gizli bir askı sürgü mekanizması ile cam sağa ve sola hareket sağlıyor. Camın altında üstünde yanında vs. hiçbir aparat görmüyorsunuz.

Aklınızda güvenlik hususunda sorular oluşabilir, sonuçta cam ve kırılma riski var diye düşünebilirsiniz ancak bunlar temper camlardır. Yüksek darbeye dahi dayanıklı ürünlerdir. Ayrıca kırıldığı bile düşünülürse cam daha o saniyede tamamiyle tuz buz olarak dağılır ve zarar vermesi engellenmiş olur. Bir nevi araba camı gibi düşünebilirsiniz.

Sürgülü cam kapı modelleri sınırlı mıdır, nasıl seçenekler vardır?

İşte tamda burada hayal gücünüze bağlı diyebiliriz. istediğiniz her desen kumlama yöntemi ile camın üstüne işlenebilirken, resim veya manzara gibi seçenekler de film baskı yoluyla sürgülü cam kapı üzerine yerleştirilebiliyor. Ayrıca kendinden renkli reflekte camlarıda unutmayalım. Mavi, yeşil, bronz ve füme (siyah) camlar da tercih edilebilir.
Ayrıca tek taraflı veya çift taraflı aynalarda kullanılabilmektedir.

Sürgülü cam kapılarda ölçü farkediyormu, standartları var mıdır?

Ölçü farketmeksiniz yapılabilmektedirler ancak geniş alanlar için tek parça bir cam kapı uygulaması sorun yaşatacaktır. Örneğin 180cm bir genişlik için uygulanacak cam kapı modeli 90-90 iki adet sürgülü sağa sola açılır kapı ile çözümlenebilir. Veya tek tarafta sürme yeriniz var ise kanadın biri sabit, biri hareketli olabilir.

Dediğimiz gibi aslında herşey hayal gücünüze ve sizin keyfinize bağlı olarak şekillenebiliyor. Tam olarak anlayabilmeniz için aşağıda kaynakta verilen firmanın web sitesini ziyaret etmenizi önerebiliriz.

Kaynak: Senkron Sürgülü Cam Kapı Sistemleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git