Evinizi Yaza Hazırlayacağınız Öneriler

Evinizi Yaza Hazırlayacağınız Öneriler

Doğanın tüm güzelliklerini sergilemeye başladığı, güneşin içimizi bir başka ısıttığı bahar ayları, yerini yavaş yavaş yaza bırakmaya hazırlanıyor. Evinizi bahar ve yazın sıcaklığını yansıtacak şekilde yenilemeye ne dersiniz? İşte evinizi yaza hazırlayacağınız öneriler…

Bitkilerde Yenilik Yapın

Bu işe öncelikle bahçe, teras ve balkonlarda yapabileceklerinizi gözden geçirerek başlayabilirsiniz. Saksıları ve çiçekleri yenileyebilir, balkon minder kılıflarını ve masa örtülerini yaza uygun desenlerle yeniden dizayn edebilir, yazın heyecan verici renklerine uygun aksesuarları dilediğiniz gibi yerleştirebilirsiniz. Balkon veya bahçesi olmayanlar ise cam kenarlarını mevsim çiçeklerinden oluşan renkli saksılarla donatabilirler.

Kilimleri Çıkarma Zamanı

Kışın insanın içine sımsıcak bir duygu vererek ısıtan halılar, havaların ısınması ile bunaltıcı bir hal almaya başlar. Koyu renkli kalın halılarınızı kaldırarak yerine daha açık ve pastel tonlarda kilim veya dokuma atabilirsiniz.

Odalarınız Hareketlendirin

Evinizde yaz dekorasyonu için koltuklarınızın üzerine çok açık renkli örtüler atabilirsiniz. (sarı, açık yeşil, açık mavi, pudra rengi gibi) ayrıca koltuk yastıklarınızın kılıflarını farklı renkler kullanarak renklendirebilirsiniz. Duvarlarınızda bulunan panoları manzara veya deniz içeren doğa resimleri ile hareketlendirebilirsiniz. Perdelerinizi çiçekli veya sade renklerden tercih edebilir, beyaz tül perdelerinizin üzerine minik çiçekler takabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git