Evde Yapılabilen Proteinli Saç Maskeleri

Evde Yapılabilen Proteinli Saç Maskeleri

Saçlarınızda uzun zamandır dökülme ve kırılma problemleri yaşıyorsanız bunun nedeni protein eksikliği olabilir. Saç bakımınızda protein içerikli maskeler uygulayarak hem bakım yapmış olursunuz hem de sorunlarınızı önlemiş olursunuz. Artık onlarca veya yüzlerce lira kozmetik ürünlerine harcamadan evde sizde bu bakımı yapabilirsiniz. İşte o doğal ve etkili proteinli saç maskeleri;

Ballı Yumurta Sarılı Bakım Maskesi
Bu karışımla birlikte saçlarınız için oldukça etkili ve mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Bir yumurta sarısı ve 2 kaşık bal ile bir kaşık tatlı badem yağını karıştırarak bu formülü kolaylıkla hazırlayabilir ve saçlarınız için güçlü bir nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.

Yumurta ve Avokadolu Saç Bakım Maskesi
Bu karışımı yapmak için bir yumurta,yarım avokado ve 2 kaşık saf zeytin yağını karıştırmak yeterlidir. Karışımı hazırladıktan saçlarınıza sürün ve 30 dakika bekleterek uygulayın. Bu karışım, saçlarınızın hem canlanmasını hem de daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Avokado ve Hindistan Cevizi Yağlı Saç Bakım Maskesi
Olgun bir avokadoyu ezerek yumuşak getirin ve iki kaşık Hindistan cevizi yağı ile iyice karıştırın. Ardından bu karışıma 10 gr gül yağı ekleyin. Tekrar homojen kıvamda karıştırdıktan sonra saçlarınıza yavaşça uygulayabilirsiniz. 30 dakika bekledikten sonra da ılık su ile durulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git