Evde Tırnak Bakımı Önerileri

Evde Tırnak Bakımı Önerileri

Her zaman manikür için kuaföre gidemeyebilirsiniz. Çalıştığınız iş, çevresel faktörler ve sürekli kullandığınız ojeler tırnaklarınızı zayıf ve kırılgan hale getirebilirler. Evde Tırnak bakımı için gerekli tüm malzemeler hemen hemen her evde bulunur. Kolay ve pratik tırnak bakım önerilerimizi okuyarak sağlıklı ve güçlü tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Tuz ve Yağ İle Tırnak Bakımı

1 yemek kaşığı kadar sofra tuzu ile bir çay kaşığı çiçek yağını karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı yaklaşık 5 dakika kadar tırnaklarınıza masaj yapar gibi uygulayın.

Nişasta İle Tırnak Bakımı

Uygun bir kapta 2 yemek kaşığı nişastayı ve 1 çay kaşığı suyu karıştırın. Tırnaklarınızı hazırladığınız bu karışımın içinde 5 dakika bekletin. Ardından tırnaklarınızı yumuşatmak için nemlendirici krem kullanabilirsiniz.

Gliserin İle Tırnak Bakımı

Eczanelerden temin edebileceğiniz gliserini, bir kap içerisinde limon suyu ile eşit miktarda karıştırın. Yatmadan önce bu karışımı oje sürer gibi tırnaklarınıza uygulayın. Sabah uyandığınızda mükemmel tırnaklarınızla karşılaşacaksınız.

Tırnaklarınızı sürekli sağlıklı tutmak için evde uygulayabileceğiniz bu yöntemleri denemenin yanında, günde bir iki kez nemlendirici krem kullanın. Oje çıkarmak için kullandığınız asetonun az miktarda olmasına dikkat edin. Fazla miktarda aseton tırnaklarınızı kurutabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git