Evde Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Evde Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Eğer saçlarınız düzse bir kuaföre giderek onları kıvırcık hale dönüştürebilirsiniz. Ancak kuaförde saçlarınıza uygulanacak yüksek derece ısı ve kimyasal maddeler aynı zamanda saçlarınızı yıpratacaktır da. Saçlarınıza ısı uygulamadan, tamamen doğal yöntemlerle evinizde şekillendirmek gayet kolay. Kıvırcık, dalgalı, havalı saçlara sahip olmak için işte size birkaç ip ucu;

Doğal Yöntemlerle Kıvırcık Saçlar

Yatmadan duş alarak saçlarınızı hafif nemli haliyle tutam tutam ayırarak örüp uyursanız, sabah uyandığınızda doğal buklelerle güne merhaba diyebilirsiniz.

Eğer saçlarınızın daha kıvırcık bir hal almasını istiyorsanız birkaç kalem kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İnce parçalar halinde saçlarınızı ayırıp jöle, saç şekillendirici köpük vs kullanarak bir kurşun kaleme dolayın ve saçlarınızı fön makinesiyle kurutun. Kalemler çıktığında şahane kıvrımlara sahip olacaksınız.

Evde saçlarınızı kıvırcık yapmanın eğlenceli birçok yolu bulunmakta. İstediğiniz ende kıvırıp katladığınız gazete kağıtlarına saçlarınızı  tutam tutam ayırarak sararsanız doğal kıvırcıklıklar oluşturabilirsiniz.

Yine istediğiniz kalınlıklarda ayırdığınız saçlarınızı kendi eksenleri etrafında burgular yaparak küçük topuzlar haline getirerek tokayla tutturmanız bir diğer yöntemdir.

Gece sıkıca örülen tutam saçlar da sabah açıldığında kıvırcık hale dönüşecektir. Saçlarınızı pipetler yardımıyla da kıvırcık hale dönüştürebilirsiniz. Yaratıcı bir çok fikirle doğal olarak saçlarınızı şekillendirmek size kalmış.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git