Esmer Tenlilerin Güneşlenirken Dikkat Etmesi Gerekenler

Esmer Tenlilerin Güneşlenirken Dikkat Etmesi Gerekenler

Koyu cilt rengine sahip kişilerin, güneşin zararlarından etkilenmediğine dair söylentiler bulunmaktadır. Ancak esmer tenli olmak, güneşin zararlı etkilerinden kurtulduğunuz anlamına gelmez. Bu yüzden esmer tenli kişilerin de, güneşlenirken dikkat etmesi gereken şeyler vardır. İsterseniz esmerlerin güneşlenirken dikkat etmesi gerekenlere, hep birlikte göz atalım;

 

 

 

Esmerler Güneşlenirken Nelere Dikkat Etmelidir?

Esmer tenli insanlar, beyaz tenlilere göre daha şanslıdır. Çünkü esmer tenli insanlar, beyaz tenli insanlarda görülebilecek reaksiyonlarla, çoğu zaman karşı karşıya gelmezler. Bunun nedeni esmer tenlilerde bulunan pigment hücrelerinin yeterli gelmesidir. Ciltte kızarıklık olmadan bronzlaşmalarının sebebi, tamamen pigment oranından kaynalıdır. Koruyucu pigmentlerin fazlalığı, güneş yanığı riskini yok denecek kadar azaltmaktadır.

Ancak esmer tenli olsanız dahi, güneş altında kalacağınız süre ve güneşin yakıcı etkilerini çoğaltan rüzgar gibi faktörler nedeniyle, güneş yanığı riskiyle yüz yüze gelebilirsiniz. Bu nedenle güneşlenirken, mutlaka koruyucu faktörü yüksek olan kremler kullanmalıdır. Ayrıca esmerlerin güneş altına kalacakları saatleri doğru ayarlamaları, güneşin en dik konumda olduğu saatlerde güneşten uzak durmaları gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git