El Bakımı İçin Uygulanacak Basit Yöntemler

El Bakımı İçin Uygulanacak Basit Yöntemler

Soğuktan, iş şartlarından veya  fazla bakım yaptırmaktan dolayı zarar gören ellerinizin sizi ele verdiğini biliyor muydunuz? Yaşınızı ve yorgunluğunuzu çabuk belli edecek olan ellerinizdeki yıpranmaları bir an önce ortadan kaldırmak için sizlere bu yazımızda, her evde uygulanabilecek bazı basit yöntemlerden söz edeceğiz. Böylece sizler de ellerinizdeki çatlak, kuruma veya güçsüzlükleri iyileştirebilirsiniz.

Eller İçin Basit Yöntemler Nelerdir?

Bir kabın içerisine bir miktar zeytinyağı alarak bakıma başlayabilirsiniz. Gece uyumadan önce bu kabın içerisinde ellerinizi on beş dakika bekletmelisiniz. Daha sonra ellerinizi kurulayın ve eldiven giyerek sabaha dek bu şekilde uyuyun. Sabah kalktığınızda pamuk gibi yumuşak ellere kavuşmanızın mümkün olduğunu sizler de hemen görebileceksiniz.

İkinci öneri olarak ise susam yağı ve yarım limonu sizlerle paylaşacağız. Bu iki karışımı parmaklarınıza ve tırnaklarınıza sürdükten sonra ne kadar hızlı bir şekilde geliştiklerine siz de şahit olabileceksiniz.

Son olarak elleriniz için basit yöntemler arasında nane yağı ve susam yağı ile pudrayı önereceğiz. Ellerinizi bu karışımla ovarak muhteşem sonuçları elde edebilirsiniz. Kuruyan ciltlerde bu müthiş etkiyi hissetmek sizi de son derece mutlu edecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git