Duvar Çıtası Modelleri

Duvar Çıtası Modelleri

Duvarlarınızda kolaylıkla kullanabileceğiniz duvar çıtası modelleri, pratik uygulama ve zevkinize göre renklendirme olanağı sayesinde oldukça kullanışlı bir dekorasyon ürünüdür. Duvar çıtası ürünlerini sadece duvarlarda değil, aynı zamanda tavanlarda da kullanabilirsiniz.

Poliüretan, boyama ve renklendirmeye daha elverişli olduğu için duvar çıtalarında en çok tercih edilen malzeme türüdür. Ürünlerin en büyük özelliği fabrikadan çıktıkları gibi temiz bir şekilde sunulmaları ve kolay bir biçimde monte edilebilmeleridir.

Poliüretan Duvar Çıtasının Uygulanması

Uygulaması son derece kolay olan poliüretan duvar çıtasızevkinize en çok hitap eden modeli seçtikten sonra duvarlarınızı süslemeye hazır hale gelir. Duvar çıtasını uygulayacağınız alanın temiz ve kuru olmasına dikkat etmelisiniz. Çıtayı yapıştırmak için hızlı kuruyan silikon yapıştırıcı ya da tabanca kullanabilirsiniz.

Uygulama öncesinde duvar çıtasını yapıştırmadan önce silikon yapıştırıcıyı sürmeniz gerekir. Sonrasında çıtaları uygulama alanına yerleştirebilirsiniz. Yapıştırıcı tamamen kuruyana kadar çıtanın düşmemesi ve yerine sağlam bir şekilde oturması için maket bantı kullanarak sabitleme işlemi yapmanız önerilir. Yapıştırıcı kuruyup çıta yerine tamamen oturduktan sonra bantı çıkarabilirsiniz.

Yapıştırılan bant çıta üzerinde hiçbir şekilde iz veya leke bırakmaz. Çıkarma esnasında çıtaya zarar vermez. Çıkarmak sandığınızdan daha kolay ve hızlıdır. Bantları söktükten sonra çıtaların birleştiği yerler ve kenarlardaki boşluklar doldurularak estetik görünüm tamamlanır.

Beyaz haliyle kullanmak istemezseniz duvar çıtası modelleri boyanmaya, desenle kaplanmaya fazlasıyla elverişlidir. İç cephede kullanabildiğiniz tüm duvar boyalarını çıtalarda da kullanarak renklendirme işlemini yapabilirsiniz. Boyalar eskidikçe ya da siz istedikçe kat kat yeniden boya sürebilirsiniz.

Poliüretan Duvar Çıtası Modelleri

İhtiyacınıza ve zevklerinize uygun olarak farklı seçeneklerde üretilen poliüretan duvar çıtasıürünleri, sade veya gösterişli bir görünüm yakalamanız için kullanılabilir. Düz ve bombeli çıta modellerini daha az dikkat çekmesini hedeflediğiniz yerlerde kullanabilirsiniz. Ayrıca dar ya da geniş ürün seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

Çıta köşelerinde daha dekoratif duvar çıtası modelleri ve motiflerini tercih edebilirsiniz. Özellikle bu alandaki mobilyalarınız daha şık, kaliteli ve özel tasarlanmış ürünlerse, mobilyalarınızı şıklığını çıtalar ile perçinlemeniz mümkündür. Sade modellerde olduğu gibi, farklı motifteki çıtaları da dilediğiniz gibi renklendirebilir ve boyayarak kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git