Düğün Öncesi, Gelinler İçin Güzellik ve Bakım Önerileri

Düğün Öncesi, Gelinler İçin Güzellik ve Bakım Önerileri

Yaz aylarının yaklaşmasıyla başlayan düğün mevsiminde, gelin adaylarını tatlı bir heyecan sarar. O muhteşem düğün gününde, en güzel gelin olmak tek hayalleridir. Harika bir gelinlik, porselen gibi bir yüz, etkileyici bir makyaj ve sağlıklı saçlar. Bunlara sahip olmak için ise, düğün öncesinde mutlaka yoğun bir bakım sürecine girmeniz gerekmektedir.

Düğünden en az 3 ay önce, yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeye başlayın

Düğünde incecik zarif bir gelin olmak istiyorsanız, yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeniz gerekir. Fazla kilolarınız varsa, bunlardan kurtulmak için bol lifli gıdalar, sebze ve meyve yiyerek zayıflayabilirsiniz. Ayrıca bol su içerek, vücudunuzdaki şişkinliği de atabilirsiniz. Fazla yağlı yiyecekler, cildinizde sivilcelere ve siyah noktalara neden olabilir. Mümkün olduğu kadar bunlardan kaçınmalı, abu cubura ara vermelisiniz.

Düğünden bir hafta önce cilt bakımı yaptırarak düzel bir cilde sahip olun

Düğün günü, makyajınızın iyi yapılması için oldukça önemi olan cilt bakımına özen göstermelisiniz. Yüzünüzün pırıl pırıl ve canlı gözükmesi, cilt bakımı ile olacaktır. Bir güzellik merkezi uzmanından hizmet alacağınız gibi, evde de uygulayabileceğiniz cilt maskeleri ve cilt bakım ürünleri ile bunu halledebilirsiniz.

Saçlarınıza bakım yaparak, sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz

Saç bakımı yaptırmanın ne denli önemli olduğunu bütün kadınlar iyi bilir. Bilhassa gelin adayları, düğün günü saçlarının güzel bir modelle göz kamaştırmasını istiyorlarsa, mutlaka saçlarına bakım yaptırmaları gerekir. Evde de yapılabilen oldukça kolay saç bakım maskeleri ile, doğru uygulamalar yapabilirsiniz.

Diş, el ve tırnak bakımını ihmal etmeyin.

İnci gibi dişlere kim sahip olmak istemez ki. Bembeyaz gelinliğin içinde, inci gibi parlayan dişlerinizle gülümseyen bir gelin olmak istemez misiniz? O halde dişlerinizi temizletmeli, varsa çürüklerden kurtulmalısınız.

Ellerinize, evde yapacağınız basit bakım kürleriyle, yumuşacık ve pürüzsüz bir görüntü verebilirsiniz.

Tırnaklarınızın güzel ve sağlıklı görünmesi için manikür ve pedikür yaptırabilirsiniz. Bu sayede, tırnağınıza süreceğiniz ojede oldukça güzel görünecektir. Bunun yanı sıra, komple gelin bakımı yapan sağlık merkezleri de vardır.

Epilasyon yaptırarak, vücut bakımınızı tamamlayın

Vücut bakımının vazgeçilmez bir parçası olan epilasyon, her bakımlı kadının yaptırması gereken bir uygulamadır. Özellikle kolları açıkta bırakan askılı veya kolsuz bir gelinliğiniz varsa, bu bölgeye de epilasyon yaptırmanızda yarar vardır. Vücut bakımı, kadınların kendini iyi hissetmelerini ve güzel görünmelerini sağlar. Gelin adaylarının da, bu bakıma herkesten çok ihtiyacı vardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git