Dolgun Dudaklar İçin Bitkisel Kürler

Dolgun Dudaklar İçin Bitkisel Kürler

Bir kadının belki de en çok dikkat çeken yerlerinden birisi olan dudakları, doğru bakım kürleri ile olduklarından çok daha dolgun bir hale getirilebilir ve kadınların genel görünümüne ayrı bir cazibe katabilir. Dolgun dudaklar için bitkisel kürler adı altında sunulan bu yüzde yüz doğal kürler ile dileyen her kadın daha dolgun dudaklara sahip olmanın keyfini sürebilir.

Zencefil Kürü

Dolgun dudaklar için bitkisel kürlerden olan zencefil küründe gerekli olan malzemeler 1 çay kaşığı vazelin, yarım çay kaşığı balmumu, 1 çay kaşığı zencefil ve 2 damla kadar da nane ekstresidir. Tüm malzemeler bir kap içerisinde iyice karıştırıldıktan sonra dudakların üzerine sürülmeli ve yarım saat sonra da ılık su ile temizlenmelidir. Kısa sürede etkisini gösteren bu kür, haftada 2 kere olacak şekilde tekrar edilebilir.

Tarçın Kürü

6 damla tarçın yağı, 5 yemek kaşığı saf zeytinyağı ve eczanelerden alınabilecek bir adet E vitamini kapsülü ile hazırlanabilen ve dolgun dudaklar için bitkisel kürler içerisinde oldukça etkili olan bu kürü ise haftada 3 kere olacak şekilde dudaklara uygulamak mümkündür.

Bal Kürü

Dolgun dudaklar için bitkisel kürler içerisinde oldukça yaygın olarak uygulananlardan başka bir tanesi de bal kürüdür. Bal kürünün yapılışı için gereken malzemeler 1 yemek kaşığı çiçek balı, rendelenmiş yarım salatalık ve 1 yemek kaşığı tam yağlı yoğurttur. Bütün malzemeler bir kap içinde karıştırıldıktan sonra dudaklara sürülür ve bir saat sonra ılık su ile temizlenir. Kür haftada 2 kere tekrar edilebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git