Doğru Şekilde Mat Ruj Sürmek İçin İpuçları

Doğru Şekilde Mat Ruj Sürmek İçin İpuçları

Ciddi ama iddialı! Ancak uygulaması bir o kadar zor. Mat ruj kullanmak istiyorsanız, bazı kurallara uymanız gerekiyor. Aksi takdirde dudaklarınızda bulunan en ufak hatayı bile, rujunuzun üzerinden fark edebilirsiniz. Buna çatlayan deri ve minik çizgiler de dahil. İşte bu nedenle birkaç püf noktasını öğrenmeniz, mat ruju doğru uygulamanıza yardımcı olacaktır.

Peeling Uygulamaktan Vazgeçmeyin

Özellikle mat ruj sürmek istediğinizde, mutlaka dudak peelingi yapmalısınız. Yüz peelingi için uyguladığınız bir ürünle, bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer peeling ürünü bulamadıysanız, diş fırçasıda aynı görevi görecektir. Dudaklarınızı diş fırçasıyla, üzerindeki ölü deriyi temizleyecek şekilde fırçalayın. Ardından dudak koruyucu kullanın ve son olarak mat rujunuzu uygulayın.

Mat rujların dudak kurutma gibi dezavantajı bulunmaktadır. Bu yüzden gün boyunca tazeleyeceğiniz rujunuzun altına, mutlaka dudak nemlendirici bir ürün sürmelisiniz. Eğer buna dikkat etmezseniz, iddialı görünmesini beklediğiniz dudaklarınız korkunç bir görüntü verebilir. Son olarak şunu belirtmekte fayda var. Gece yatmadan önce cilt onarıcı bir kremi dudaklarınıza sürün. Bu uygulamayı geceden yaptığınızda, yeni güne kusursuz görüntüde dudaklarla uyanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git