Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir

Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir

Saç rengi belirlerken öncelikle kaş renginiz, ten renginiz ve göz renginiz son derece önemlidir. En uygun ton bunlara uygun olarak seçildiği zaman hoş bir görünüm elde etmenizi sağlar. Özellikle doğru saç rengi seçimi yapmak için ten renginize en uygun renklerin hangi renkler olduğunu bilmeniz gerekir. Sizlerle ten rengine göre doğru saç renklerini paylaşmak istiyorum.

Esme Tenliler İçin Uygun Saç Renkleri

Koyu ten rengine sahip olanlar için özellikle en çok tercih edilen saç renkleri genel olarak siyah, koyu kahve, küllü kumral, fındıkkabuğu, küllü sarı gibi renkler esmer bayanların en çok tercih ettikleri ve yakışan tonlardır.

Kumral Tenliler Uygun Saç Renkleri

Kumral ten rengine sahip bayanlar için neredeyse her renk uygundur. Sadece çok koyu siyah olan trend saç renklerini tercih etmemelerini öneriyorum. Çoğu zaman bu saç rengi kötü bir görünüm oluşturuyor kumral tenli bayanlarda. Ancak en çok yakışan renkler, altın kumral, küllü kumral, altın kahve, kızıl kahve, çikolata kahve, altın sarısı gibi renkler şeklindedir.

Beyaz Tenliler İçin Uygun Saç Renkleri

Beyaz tenlilere küllü renkler dışında çoğu renk yakışmaktadır. Küllü ve platin sarısı gibi renkler özellikle bu bayanları daha da solgun göstererek makyaj yapmak zorunda bırakıyor. O nedenle daha canlı renkleri tercih etmeleri daha doğru bir seçim yapmalarına sebep olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git