Doğru Fular Seçimi ve Kullanımı

Doğru Fular Seçimi ve Kullanımı

Geçmişi çok uzun yıllar öncesine dayanan ve tüm dünya üzerinde birçok kadının en sevdiği aksesuarlardan birisi olan fularlar, doğru şekilde tercih edildiklerinde gerçekten de mükemmel bir tamamlayıcı giyim ürünü haline gelebilirler. Bu bağlamda doğru fular seçimi konusunda verilebilecek bazı güncel moda fikirlerini uygulayan bayanlar, kusursuz ve şık bir görünüme rahatlıkla kavuşabilirler.

Doğru Fular Seçimi İçin Dikkat Edilecekler

Doğru fular seçimi konusunda dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar bulunur. Öncelikle alınacak olan fuların hangi amaçlarla kullanılacağına karar vermek önemlidir. Kesin karar verildikten sonra ise fuların boyu ve rengi konusunda uygun bir tercih yapılması gerekmektedir.

Doğru fular seçiminde fuların üretildiği kumaşa dikkat etmek de oldukça mühimdir. Fular, uzun yıllar boyu kullanılabilecek bir aksesuar olduğu için mümkün mertebede dayanıklı kumaşlardan üretilenleri tercih edilmelidir. Seçilecek olan fular kumaşının sert olmamasına ve boyun bölgesine takıldığında rahatlıkla şekil alabiliyor olmasına ise ayrıca özen gösterilmelidir.

Doğru fular seçiminin ardından sıra fuları ideal şekilde kullanabilmeye gelmektedir. Doğru fular kullanımının püf noktaları için;

  • Sade giysilerde tek renkli fular kullanımına,
  • Sportif giysilerde geometrik desenli fular kullanımına,
  • Ceket takım gibi giysilerde koyu renk fular kullanımına,

Özen gösterilmesi gerekmektedir. Ayrıca boyu kısa olanların uzun fular tercih etmeleri çok daha hoş bir görüntü elde edebilmelerine imkan verebilir. Fular seçimi yapılırken fular renginin de cilt rengi ile uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Fular Bağlama Örnekleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git