Doğal Yöntemlerle Cilt Beyazlatma

Doğal Yöntemlerle Cilt Beyazlatma

Cilt Beyazlatma Beyaz ten, kadınlar için her zaman çekici bir ten rengi olmuştur. Bunun sebebi ise genellikle masum bir ifade ve saflığı temsil etmesidir. Cilt lekeleri ile meydana gelen kararmalar veya kendiliğinden koyu olan ten rengi, pek çok kadının şikayetle dile getirdiği bir durumdur. Bu nedenle çok eski zamanlardan beri cilt beyazlatma konusunda yapılan araştırmalar ile birçok doğal yöntem keşfi yapılmıştır.

 

 

Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Kurutulmuş portakal kabuğu ve yoğurt maskesi, uzun yıllardır kullanılan cilt beyazlatma yöntemlerinden biridir. Yapımı da oldukça basit olan bu maske için gereken tek şey, portakal kabuklarını güneşte kurutup rendeleyerek yoğurtla krem kıvamına getirmektir. Ardından yüz bölgesine sürülerek 20 dakika kadar beklenir ve durulama işlemi yapılır.

Bir diğer beyazlatma yöntemi ise hindistan cevizi yağı ile yapılan maskedir. Hindistan cevizi yağı sadece yüzde değil, tüm vücutta renk açıcı bir özelliğe sahiptir. Düzenli bir şekilde istenen bölgeye hindistan cevizi yağı maskesi yapılarak lekelerden kurtulmak ve daha beyaz bir cilde kavuşmak mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git