Doğal Yollarla Yanak Dolgunlaştırma Maskesi

Doğal Yollarla Yanak Dolgunlaştırma Maskesi

Elmacık kemiklerinin belirgin olarak ortaya çıkmasını sağlayan dolgun yanaklar, her kadının hayalidir. Bunun için estetik operasyonlar yaptıran birçok kadın vardır.

Yüz güzelliğinde önemli bir etkiye sahip olan yanak dolgunlaştırma, doğal yöntem ve uygulamalarla da mümkün. Bıçak altına yatarak cerrahi ameliyatlara gerek kalmadan, doğanın mucizelerinden yararlan birçok insan var.

Doğal yollarla yanak dolgunlaştırma maskesi, gösterilecek biraz sabır sayesinde oldukça etki sağlayan yöntemlerdir. Sizde, verilen bu tariflerle dolgun yanaklara sahip olabilir, gençliğinizin ve güzelliğinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Shea yağı ile yanak dolgunlaştırma

Gerekli malzemeler

  • 1 fincan shea yağı
  • 200 gr toz şeker.

Hazırlanışı ve uygulanışı

Shea yağı benmari usulü eritilir ve içine şeker ilave edilerek, birbirlerine iyice karışmaları sağlanır. Karışım, bir krem kavanozuna koyularak ağzı sıkıca kapatılır ve buzluğa koyularak donması sağlanır. Bu esnada, cilt iyice yıkanarak temizlenir ve iyice soğutulmuş olan karışım, parmak uçlarıyla cilde masaj yapılarak sürülür. 5 dakika yüzde bekletilen krem, fazla bastırmadan ılık su ile yıkanarak ciltten temizlenir.

Bu maskeyi haftada 2 defa uygulayarak dolgun yanaklara sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git