Doğal Yollarla Siyah Noktalardan Kurtulma

Doğal Yollarla Siyah Noktalardan Kurtulma

Ciltte bulunan gözeneklerde oluşan yağ dokusu zararlı bakterilerle birleştiğinde gözenekleri tıkayacak yoğunlukta siyah nokta dediğimiz kalıntılara dönüşmekte ve bu kalıntılar cildin hava almamasına neden olmaktadırlar. Siyah noktalar genellikle burnun üst ve yan kısımları ile yanaklarda oluşmaktadır. Bu küçük ama can sıkıcı noktalar sıkılmak suretiyle müdahale edildiklerinde iz bırakabilirler. Doğal yöntemler kullanmak suretiyle bu küçük noktalardan kurtulmak oldukça kolaydır.

 

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin

Kil maskesi uygulanabilir. Bir yemek kaşığı kil yüze sürülebilecek duruma gelene kadar su ya da sirkeyle karıştırılır. Daha sonra bu karışım parmak uçlarıyla ince bir katman halinde cilde yayılır. Yarım saat kadar kuruması beklenerek uygulanan bölge ılık suyla durulanır.

Yumurta beyazı maskesi de yüzü temizleyecek bir karışımdır. Yapımı son derece kolay olan yumurta beyazı maskesi siyah nokta oluşma riskini azaltır ve mevcut siyah noktalardan kurtulmanızı sağlar. Bir yumurta akı temizlenen yüze ince bir katman olarak sürülür. Bir parça peçete ile üzeri kaplanarak yumurta akı kurutulur ve sonra ikinci ve üçüncü katmanlar uygulanır. Yapılan maske tamamen kuruduğunda yüzünüzün gerginleştiğini fark edeceksiniz. Daha sonra ılık suyla yüzünüzü iyice yıkamayı unutmayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git