Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Günümüzde pek çok kadın çeşitli nedenlerle saç renginden memnun olmayarak bunu değiştirmeye karar verebilir. Böyle zamanlarda özellikle saç renginin açılması gereken durumlarda, kimyasal içeren ürünlerden ziyade tamamen doğal yöntemler ile saç rengi açmayı düşünen bayanlara bazı pratik saç rengi açıcı kürler tavsiye edilebilmektedir.

Düzenli kullanımda saç rengini üç ya da dört tona kadar açabilen bu kürleri dileyen tüm hanımlar evlerinde sadece birkaç dakika içerisinde hazırlayabilmektedirler.

Papatya ve Nergis Kürü

Özellikle sarı renge yakın tonlarda saç rengi açmayı planlayan bayanlara önerilebilecek olan bu doğal kür ile kısa sürede saç rengini değiştirme konusunda önemli adımlar atılabilir. Kürü uygulayabilmek için 2 su bardağı kaynar suyun içerisine atılabilecek olan bir tutam nergis çiçeği ile bir tutam papatyanın yaklaşık 10 dakika boyunca demlenmeye bırakılmasının ardından saçların bu losyon ile yıkanması ve akabinde güneşte kurumaya bırakılması yeterlidir. Güneşe çıkabilecek durumu olmayan bayanlar ise saçlarını sıcak ayarı olan bir fön makinesi ile kurutarak da aynı sonucu elde edebilirler.

Tarçın ve Bal Kürü

Esmer, buğday tenli ya da beyaz tenli tüm bayanların sahip oldukları saç renklerini birkaç tona kadar açabilmelerini sağlayan tarçın ve bal küründe 2 yemek kaşığı balın 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırılması ve sonra karışıma 1 yemek kaşığı toz tarçın eklenmesi gerekmektedir. Tarçından sonra hazır hale gelen karışım 45 dakika saça sürülüp bekletildikten sonra ise ılık su yardımı ile durulanmalıdır. Haftada 2 kere tekrar edilebilecek olan bu kür ile kısa sürede saç rengi açma konusunda etkili sonuçlar alınabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git