Doğal Kilo Verme Yöntemleri

Doğal Kilo Verme Yöntemleri

Doğal kilo verme yöntemleri içinde en hızlı zayıflama yollarından birisi spor ve egzersizdir. Spor yaparak sadece zayıflamakla kalmaz fit bir vücuda da sahip olabilirsiniz. Eğer siz de sağlıklı olarak zayıflamak istiyorsanız mutlaka zayıflama programınızın içine sporu da almalısınız. Yalnız burada şunu belirtmekte fayda olduğunu düşünüyoruz. Yalnızca haftanın belli günlerinde spor yaparak zayıflayamazsınız. Sporu bir yaşam biçimi haline getirmelisiniz. Örneğin gideceğiniz yerlere arabayla değil yürüyerek gitmeli, asansör kullanımını bırakıp merdiven inip çıkmalı ve hayatınıza bolca hareket getirmelisiniz. Unutulmaması gereken husus sporun doğal zayıflama yöntemleri içinde uygulanması en zor ama getirisinin de bir o kadar fazla olmasıdır.

Zayıflamaya Yardımcı Bitkiler

Zayıflamaya yardımcı bitkiler içinde öncelikle naneden bahsetmemiz gerekir. Nane iştah kapamaya yardımcı yiyeceklerden biridir. Aynı şekilde yeşil çay da zayıflamaya yardımcı bir içecektir. Kiraz sapı, mısır püskülü, rezene, sinameki ve papatya gibi bitkilerin de zayıflamaya yardımcı bitkiler bilinmektedir.

Uzmanlara Göre Doğal Kilo Verme Yöntemleri

  • Akşamları hafif besinlerle öğününüzü geçirin ve erken saatte yemeye çalışın. Gece atıştırmaların dan ise kesinlikle uzak durun.
  • Yemeklerden sonra kesinlikle tatlı veya içeriğinde şeker olan meyvelerden tüketmeyin. Yemeklerden sonra tüketilen tatlı ve şekerli meyveler direkt olarak vücutta şeker olarak depolanmakta ve kilo yapmaktadır.
  • Sağlıklı olarak zayıflamak istiyorsanız gazlı, soğuk ve alkollü içeceklerden uzak durun. Alkolün en büyük özelliği yağın emilimini artırmasıdır.
  • Öğün aralarında ılık su ve yeşil çay tüketin
  • Sabah erken kalkarak en azından dakikalık bir egzersiz yapmanız doğal kilo verme yöntemleri içinde size en çok fayda sağlayacak olanlarındandır.
  • Sık ama az yiyin. Bunun içinde günlük öğünlerinizi 3 değil 6 parçaya bölün.
  • Beyaz undan yapılan ekmek tüketimini tamamen bırakın ve tam buğday unundan yapılmış ürünleri tüketin.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git