Doğal Görünen Bahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Doğal Görünen Bahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Bahar aylarına girmişken, doğallık ön plana çıkıyor. Kışın sert şartlarında kullanılan göz alıcı makyajların yerini, doğal makyaj teknikleri almaya başladı. Cildinize baharı getirmek, baharın etkisi altına girmek oldukça basit! Renk tonları ve birkaç faktöre dikkat ederek, doğallığı yakalamanız mümkün. İşte doğallığın ön planda olduğu, bahar makyajı için bazı teknikler:

Bahar Makyajında Önemli Olan Şey Doğallık

Kış boyunca kullanılan kırmızı rujlar, keskin renk tonlarında makyaj malzemelerini rafa kaldırın. Bunların yerine doğal renk tonlarında kozmetik ürünlerine yer açın. Az malzeme ile etkili makyaj yapmak için dikkat etmeniz gerekenlere, birlikte göz atalım:

BB Krem: Cildinize ilk olarak bir BB krem uygulaması yapmalısınız. Bunun için makyaj fırçası ya da sünger kullanabilirsiniz. BB kreminiz bulunmuyorsa, aynı işlemi renkli bir nemlendiriciyle uygulayabilirsiniz.

Likit: Aydınlatıcı bir likit kullanarak, yüzünüze güneşin en çok yansıdığı yerleri aydınlatın. Bilmeyenler için bu bölgeler alnın ortası, elmacık kemikleri, burnun üzeri ve dudak üstüdür. Yapacağınız bu işlem sayesinde, canlı ve ışıltılı bir cilde sahip olacaksınız.

Krem Göz Farı: Göz makyajı, her makyaj stilinde önem taşır. Doğal bir görünüm yakalamak için, krem göz farı tercih edin. Göz kapaklarınıza uygulayacağınız krem farı dışa doğru yaymalısınız. Bunun için bir far fırçası kullanabilirsiniz. İşlem tamamlandığında, far fırçasında kalan farı alt kirpiklerin çizgisine sürün. Göz makyajını doğal bir dokunuşla sonlandırmak için, tek kat maskarayı kirpiklerinize uygulayın.

Doğal Renk Tonlarında Dudak Balmı: Doğal makyajın sonuna geldiğinizde, kapanışı doğal renk tonlarında bir balm ile yapmalısınız. Bunun için tercih edebileceğiniz renkler, şeftali, soft pembe ve ten rengi dudak balmları olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git