Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Sağlıklı dişler, beyaz renkleri ile kendini belli eder. Zaman zaman alınan besinler, düzenli fırçalamama ya da başka sebeplerden dolayı dişlerde sararma meydana gelebilir. Dişlerde oluşan bu sarı renk, özel diş beyazlatıcılar ile yok edilebilir. Diş beyazlatıcı olarak doktorların önerdiği hazır ürünler kullanılabileceği gibi doğal malzemeler de kullanılabilir.

Diş Beyazlatma ​İçin Kullanılan Doğal Yöntemler

Karbonat: ​Doğal diş beyazlatma yöntemleri ​denildiğinde ilk akla gelen malzemelerden birisidir karbonat. Kahve, çay, sigara kullanımından kaynaklanan sararmalar için normal macun kullanır gibi karbonat ile dişlerin fırçalanması yeterlidir.

Sofra tuzu: Diş eti iltihabı ve diş sararmaları için normal sofra tuzundan yararlanılabilir. Ağız içindeki bakterilerin bir kısmının yok edilmesinde ya da diş eti iltihapları için sofra tuzu kullanılabilir.

Çilek: Diş macunlarında beyazlatıcı madde olarak kullanılan malik asit çilekte de bol miktarda bulunuyor. Çileği püre haline getirip dişlerinize sürerek beyazlamasını sağlayabilirsiniz.

Defne yaprağı ve portakal kabuğu: Defne yapraklarını ezip portakal kabuğu rendesi ile karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı dişlerinize macun olarak sürebilirsiniz.

Havuç: Rendelenmiş havucu dişlerinize sürerek beyazlamasını sağlayabilirsiniz. Hem sağlıklı hem beyaz dişler için havucu düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Muz: Muzun kabuğunu rendeleyip püre haline getirin. Dişlerinizi bu macun ile 2-3 dakika fırçalayın. Aradan 20 dakika geçtikten sonra normal diş macunu ile fırçalayarak dişlerin beyazlığını sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git