Doğal Cilt Bakımı

Doğal Cilt Bakımı

Cildimizin sağlıklı ve bakımlı kalması için yapılması gereken birtakım ritüeller vardır. Bu ritüelleri cilt bakımı başlığında incelediğimiz gibi, cilt bakımı da kendi içinde iki ana dala ayrılır. Bu dallardan birincisi güzellik salonları vb. alanlarda uygulanan cilt bakımıyken diğeri ise evde kendi başımıza da uygulayabileceğimiz doğal cilt bakımıdır.

Cilt bakımında başvurulan ana uygulamalar; cildin temizlenmesi, gözeneklerin havalandırılması ve bu işlemlerden sonra cildin çeşitli vitamin ve proteinlerle beslendirilerek kendisini yenilemesinin sağlanmasıdır. Cilt bakımında son aşama olan vitamin ve protein desteği ise cilt bakım maskeleriyle yapılır. Bu maskeler, birkaç dakika bakım yapılan alanda bekletilir ve o kısmın maskede bulunan vitamin ve proteinleri emmesi beklenir.

Cilt bakım maskelerinde genel olarak B Vitamini ağırlıklı meyveler bulunur. Bunun sebebi ise B vitamininin derinin kendisini yenilemesini sağlamasıdır. Bal, çilek, avokado, kayısı ve üzüm gibi çeşitli meyveler püre haline gelinceye kadar karıştırılır ve bu hale geldiğinde bir fırça yardımıyla cilt bakımı yapılacak alana sürülür. Yaklaşık yarım saat kadar uygulanan maske, suyla yıkanarak temizlenir ve böylece cildin ihtiyacı olan vitaminler sağlandığı gibi cilt bakımı da doğal bir şekilde yapılmış olur.

Doğal cilt maskeleri için cilt bakımı kategorimize bakabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git