Doğal Burun Estetiği ve 3D Vectra ( Dr. Ercan DEMİRAY )

Doğal Burun Estetiği ve 3D Vectra ( Dr. Ercan DEMİRAY )

İnsanlar gerek iş, gerek özel, gerekse sosyal hayatta sürekli iletişim halindedirler. Dolayısıyla yüz bölgesinde kişiyi rahatsız edebilecek en küçük bir farklılık, bu iletişimi olumlu veya olumsuz etkileyebilmektedir. Ülkemizde en çok yapılan estetik cerrahi ameliyatlarından biri burun estetiğidir. Burun da ki en küçük bir değişiklik yüzün genel görünümünü etkiler. Dolayısıyla yüz ile uyumlu doğal burun estetiği sonucu bu ameliyatların hedefi olmalıdır.

Doğal burun estetiği denildiğinde akla gelen ilk şey burun estetik ameliyatı olduğunuzun anlaşılmaması olmalıdır. İnsanlar yüzünüzde bir güzellik ve farklılık olduğunu söyleyeceklerdir ancak ameliyat olduğunuzu anlamayacaklardır. İşte bu burun estetiği ameliyatlarında istenilen sonuçtur.

Op.Dr. Ercan Demiray, “ Burun estetiği ameliyatı kişiye özel dizayn edilmelidir. Her bireyde, yüz ve burun harmonisini sağlamak kişiye özel bir planlama gerektirir. Burun görünümünde olan deformiteler ve görünüm bozuklukları ortadan kaldırılırken, burun estetiği ameliyatı sonrası doğal bir görünüm sağlamak esas amaç olmalıdır.” bilgisini veriyor.

Öncelikle üç boyutlu simülasyon sistemleriyle yüzünüzün genel analizini yaparız. Şimdiki görünüm ile ameliyat sonrası yaklaşık planlanan görünüm karşılaştırılır. Burun ile yüzde ki göz, elmacık kemiği, kaş ve dudak gibi diğer yapıların açısı belirlenir. Kişinin yüzüne en uygun açılar sağlanarak burunun yeni görünümü oluşturulur. Daha sonra burun estetiği adayımızla karşılıklı oluşan yeni görünüm üzerinde ayrıntılı konuşarak mutabakata varıldıktan sonra ameliyat hazırlıklarına başlarız diyor Dr Ercan Demiray.

Burada ki önemli nokta, doğal burun estetiği görünümü elde etmek her kişi için farklı bir burun dizayn çalışması gerektirir. Her bireyin yüz yapısı farklılık gösterir. Dolayısıyla burun estetiği geçirmiş bir ünlü veya arkadaşın fotoğrafının aynısının olma beklentisi gerçekçi değildir. O kişide sağlanan ameliyat öncesi burun simulasyonu çalışması, başkasında tamamen farklı kriterler değerlendirilerek yapılacaktır. Ayrıca burun estetiği fiyatları yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için www.ercandemiray.com dan bize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git