Doğal Botoks Maske Tarifleri

Doğal Botoks Maske Tarifleri

Genç ve güzel görünmek bütün bayanların tek hedefidir. Genç yaşlarda diri ve düz bir yapıya sahip olan deri ilerleyen yaş durumuyla birlikte yüz hatlarında belirgin çizgilere dönüşür. Kırışıklıklar vücudun bütün bölgelerinde belirginlik gösterir. Yaşlanmayı önlemek su sorunları ortadan kaldıran botoks maskeleri bu işin olmazsa olmazı.. Bu maskeler sayesinde ciltteki derin çizgiler açılır derinin gerilmesiyle birlikte rahatlık hissi duyulur. Doğal botoks maskeleri ayda 4-5 kez uygulanmak suretiyle pürüzsüz ciltlere tekrar geri dönüş yapılabilir.

 

Bitkisel Botoks Maskesi Yapımı

1 yumurta sarısı, 7-8 damla limon suyu, 1 çorba kaşığı süt, 1 tutam tuzu bir kabın içinde iyice karıştırıldığında elde edilen botoks maske, daha önceden iyice yıkanmış yüze sürülür. Yüzdeki çizik bulunan yerlere sürülen maske çok kısa bir süre sonra kuruduğundan aynı bölgeye tekrar sürülmesi gerekir. Bu süre içinde mümkün olduğunca gülünmemesi gerekir. Olması halinde açılan kırışıkları tekrar kapatılmak zorunda kalınacaktır. Maske yaklaşık 30 dakika kadar yüzde bekletildikten sonra cilt su ile temizlenir. Hassas ciltler için bu işlemden sonra nemlendirici kremler kullanılır. Bu sayede cildin yumuşamış olması sağlanır.

Zencefil Maskesi Yapımı

1 çay kaşığı taze kaymak, 1 tatlı kaşığı buğday nişastası, 1 çay kaşığı zencefil kabın içinde karıştırılır. Meydana gelen karışıma 2-3 damla lavanta yağı ilave edilir. Kırışıklık olan bölgelere sürülerek yaklaşık 20 dakika kadar bekletilerek sürülen bölge yıkanarak durulanır. Bu işleme yaklaşık 15 gün devam edildiğinde pürüzsüz ve kırışıklığı ortadan kalkan cilt ortaya çıkar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git