Dikiş İzleri İçin Doğal Yöntemler

Dikiş İzleri İçin Doğal Yöntemler

Dikiş izleri çeşitli nedenlerden dolayı oluşan yaralanmalar ya da ameliyat nedeniyle dikiş atılan yerlerde meydana gelebilmektedir. Bu yazımızda estetik açıdan sorun oluşturan dikiş izleri için doğal yöntemlerden bahsedeceğiz

Dikiş İzlerinin Yok Olması İçin Yöntemler

  • Birçok insan dikiş izlerini gidermek için yeşil elmadan faydalanmaktadır. Bu uygulama için öncelikle sulu ve büyük bir yeşil elmayı güzelce rendeleyerek püre haline getirin. Daha sonra iz olan yere bu püreyi sürün ve 1 saat kadar bekleyin. Bu uygulamayı iz yok oluncaya kadar her gün tekrarlayabilirsiniz.
  • Dikiş izlerini gidermek amacıyla uygulanan bir diğer yöntem için 1 çay bardağı su içerisine 4-5 damla kadar kantaron yağı damlatın. Bu karşımı güne 2 defa dikiş izi olan bölgeye masaj yaparak sürebilirsiniz. Oldukça etkili bir yöntemdir.
  • Yatmadan önce iz olan bölgeye limon suyu sürmek de dikiş izlerinin geçmesi için faydalı olabilmektedir.
  • İzlerin olduğu bölgeye elma sirkesi sürmek etkili yöntemlerden birisidir. Daha iyi sonuçlar almak için elma sirkesini uygulanacak bölgeye masaj yaparak ve güzelce yedirerek sürmek etkili olacaktır.

Saydığımız bu uygulamaları denemeden önce bir uzmana danışmanız cilt tipinize uygun yöntemi uygulayıp daha sağlıklı sonuçlar almanız açısından önemli bir konudur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git