Dekorasyonda Tablo Kullanımı

Dekorasyonda Tablo Kullanımı

Tablolar ve türevleri şüphesiz ki ev dekorasyonunu tamamlayıcı bir elemanıdır. Tablolar çok eski dönemlerden beri kullanılan bir dekorasyon ögesidir.

Günümüzde de, tablo, tablo seçimi ve tablo çeşitleri dediğimiz uzun listeler oluşturulabilecek kadar önemli bir mesele haline gelmiştir. Bu kadar detaylı özellikleri varken hangi tablo seçimi dekorasyonda doğrudur?

Beyaz tonlarındaki bir resmi, siyah çerçeveyle birlikte açık renkteki bir duvara asmak tablonun etkisini gözler önüne sermenin yanı sıra ortamdaki havayı da hareketlendirir.

Oturma yerinizde sıcak ve havalı bir ortam oluşturmak istiyorsanız duvarlarda renk olarak uyumlu olmasına dikkat etmeden çok sayıda tablo kullanabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz tek nokta ise mutlaka tabloların tarzı olsun. Yani bir tablo modern tarzı yansıtıyorken hemen yanındaki tablo klasik tarzı yansıtırsa ya da pop art akımının yanında voyage tarzda bir tabloyla farklı tema oluşturmak isterseniz doğru tarzı yakalayamazsınız.

Odanız küçükse büyük boydaki tablolardan mutlaka uzak durun. Bunun yerine ince ve uzun tabloları tercih etmelisiniz.

Amacınız çok sevdiğiniz tek bir tabloyu vurgulamaksa o mekanda başka farklı tabloları kullanmayın.

Nostaljik bir mekan istiyorsanız eski dönem film afişlerini siyah beyaz tablo şeklinde dekorasyon aksesuarı olarak kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git