Dekorasyonda Köşe Koltuk Takımı Kullanımı

Dekorasyonda Köşe Koltuk Takımı Kullanımı

Köşe takımları günümüzde pek salon salon için en uygun tercih olabilir. Köşeleri değerlendirmek ve dar alanlarda yer kazanmak için kullanılsa da,büyük salonlarda da gayet iyi bir tercih oluyor.

Genellikle televizyonun karşısına konulan ve rahatlığın sembolü olan köşe koltuklarını yerleştirirken, en önemli detay odada dengeyi sağlamaktır. Köşe koltuğunu bir yere yerleştirdikten sonra kısa uca denk gelecek şekilde tekli koltuk veya puf yerleştirmek bu dengeyi sağlar ve odayı daha şık bir biçimde modern gösterir.

Eğer köşe takımının bahsettiğimiz tarzda kısa bir kenarı yoksa ve her iki tarafa da tam olarak eşit uzunlukta devam ediyorsa, iki ayrı uca yerleştireceğiniz iki sade koltuk ya da tek uçta büyük bir tane şık koltukla bu kombini dengeleyebilirsiniz.

Köşe koltukları sadece bir köşenin duvarına dayanacak ve oraya yerleştirilecek diye bir kesin kural yok. Yeterli biçimde alana sahip salonlarda veya odalarda köşenin iki kenarından da belli bir mesafe alarak öne getirilen köşe koltuğu mekana yerleştirilebilir. Böylelikle iki duvarla da arada belli bir mesafe bırakılmış olur. Bu yaratılan boşluğa ise odanızın ihtiyacına ve dekoruna göre bir dolap veya bir kitaplık yerleştirebilirsiniz. Kullandığınız kitaplık veya dolap için de koltuğunuzla arasında yürüyebileceğiniz bir aralık bırakırsanız oldukça iyi olur.

Geniş salonlarda da kullanılan köşe takımları için dekorasyon oldukça kolaydır. Koltuklarla geniş bir daire tamamlanabilir ve karşılıklı iki köşe koltuğu da koyulabilir veya büyük bir köşe takımı da hiç bir koltuk veya puf eklemeden rahatlıkla kullanılabilir. Böylelikle geniş ve ferah bir alanın tadı çıkarılabilir. Tercih ise tamamen zevkinize kalmış…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git