Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyona ilk önce salonu ele alarak başlayalım. Salonu, misafir ağırlamak için mi yoksa kendi keyfiniz için mi kullanacaksınız önce buna karar vermeniz gerekiyor. Eğer güzel bir eşya yerleşimi yapmak istiyorsanız, izleme odaklı eşya yerleşimiyle salonunuzu düzenleyebilirsiniz. Televizyonunuzun tam üç katı mesafesine eşyalarınızı yerleştirirseniz, harika bir atmosfer yaratabilirsiniz. Aynı zamanda mobilyalarınızı dizayn ederken, birbirleri arasında iki buçuk metre uzaklık olmasına dikkat etmeniz gerekir. Eğer kocaman bir eviniz varsa, iki buçuk metre uzaklıktan daha fazla mesafe bırakmamalısınız. Salonunuzu dizayn ederken geçişlere ve hareket noktalarına büyük önem vermeniz gerekir. Sadece güzel duracak diye dekorasyon yapmak hareket alanınızı kısıtlamanıza sebep olur.

Simetri Dekorasyonun En Önemli Noktası

Salonunuzun solu ile sağı elbette ki birbirinin simetriği olursa, harika bir atmosfer yaratabilirsiniz. Sehpa yerleşimi de salonda oldukça önemlidir. Sehpalarınız koltuklara yakın olmalı, ama aynı zamanda yirmi beş, otuz santimden de yakın olmamalıdır.

Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Banyoda dikkat edeceğimiz pek çok nokta var. Bunlardan bir tanesi duşakabin. Eğer açısalduşakabinler seçersek banyomuzu daha büyük gösterebiliriz. Bunun dışında köşelere eşya yerleştirirsek banyomuzu daha geniş gösterebiliriz. Banyomuzda seçeceğimiz fayanslarla eşyalar uyumlu muhakkak olmalıdır.

Mutfak Dekorasyonu

Şimdi sıra geldi evimizin en keyifli alanlarından biri olan mutfağı düzenlemeye. Mutfak düzenlemesi gerçekten çok önemlidir ve raflarla başlar. Eğer, düzgün rafları ve farklı farklı raf bölümlerini güzel bir şekilde yerleştirirseniz, mutfak düzenini ve yerleşimini sağlamış olursunuz. Burada rafların kullanımı çok önemli. Ve özellikle en çok kullandığınız eşyaların en kolay erişilebilir eşyalar olmasına dikkat etmelisiniz.

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odasını düzenlemek gerçekten çok önemli. Çünkü insanoğlu olarak en çok vakit geçirdiğimiz alan yatak odası. Yatak odasını düzenlemeye kapıdan başlayalım. Kapıların yanlarını boş bırakmamız gerekiyor. Aynı zamanda yatağınızı en büyük duvarınıza yerleştirmeniz gerekecek. Yatağı pencere altına kesinlikle yerleştirmeyin. Pencere altı hem sağlık hem de dekorasyon açısından güzel bir yer değil. Yatak odanız küçükse, büyük halıları kullanabilir, eğer yatak odanız biraz büyük ve ışıklandırma istiyorsa, niş bölgeleri ve niş modellerini de deneyebilirsiniz. Yatak odanız küçük ise, aynalı dolapları kullanmayı ihmal etmeyin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git