Davetiye Nedir, Özellikle Nelerdir?

Davetiye Nedir, Özellikle Nelerdir?

Düğün, nişan,   seminer, toplantı, açılış vs. gibi özel etkinliklerde katılmasını istenilen kişi ya da kişileri davet etme amaçlı yer saat, zaman ve etkinlik adını bildiren şekil, fotoğraf ya da görselli basılan çağrılık kartlara davetiye denilmektedir. Davetiyeler yapılacak etkinliğe ve kişinin arzusuna göre özel olarak hazırlanmış davetiye kartlarına basılarak hazırlanır ve yapılacak organizasyonlarının içeriğine uygun hazırlanır. Herhangi bir özel etkinlik için hazırlanan davetiye de davet edilen kişi nereye ne zaman ve niçin gideceği ile ilgili bilgiler yer almaktadır.  Günümüzde her etkinlik için birbirinden farklı ve özel davetiye modelleri bulunmaktadır. Davetiyeler etkinliği yapacak kişinin beğenisine göre hazırlanmaktadır. Davetiye model ve tasarımları çoğunlukla kullanılacak etkinlik ve organizasyonuna göre farklılık göstermektedir.

Davetiyelerin Özellikleri Nelerdir?

Davetiyeler etkinlik ve organizasyonların olmazsa olmazlarındandır. Çünkü etkinlikte olmasını istenilen kişiyi çağırmak için en önemli araçtır.  Özenle ve doğru hazırlaması gerekir. Yapılacak etkinliğin yerini zamanını ve etkinlik türü ile ilgili kısa açıklamaların yer alması zorunludur.  Organizasyonun türü ne olursa olsun, hazırlanan davetiyeler net ve kas açıklamalar ile basılmalıdır.  Açıklamalar anlamlı ve nazik bir üslupla  yazılmalıdır ve gerektiği durumlarda davet edilen kişini geri dönüş yapabilmesi için bir telefon numarası ya da cevap notu yeri bulunmalıdır. Davetiyeler her zaman yazım ve imla kurallarına uygun bir şekilde hazırlaması gerekmektedir.

Davetiyelerde Görselliğin Önemi

Özel organizasyonlar için doğru içerikler ve uygun tasarımlarla hazırlanan davetiyeler organizasyonun düzenleyen bireyin ya da kuruluşun özellikleri ve hizmet detaylarını anlatan özel yazılı belgelerdir. Davetiye hazırlanırken, yapılacak etkinliğin türünün, adresinin etkinliği yapacak kişinin adını ve soyadını, etkinliğin yapılacak mekânın adresinin ve etkinliğin saatinin olması zorunludur. Bunların dışında etkinliğin kaç kişilik olduğu, çocukların katılıp katılamayacağı ve etkinliğine özel bir kıyafet gerektiği gibi durumlar açık ve net bir dille yazılmalıdır. Davetiyede olmazla olmazlardan biri de telefon numarası yazdırmaktır. Çünkü telefon numarası etkinliğin adresinin bulunamadığı durumlarda etkinlik sahibi ile iletişime geçebilmek için önem arz edilmektedir.

Davetiye Çeşitleri Nelerdir?

 Davetiyeler, birden fazla özel organizasyonlara sevilen sayılan kişileri çağırmak için hazırlanan özel baskılı kartlardır. Davetiye çeşitleri denildiği zaman ilk akla düğün davetiyesi olsa da; kına gecesi, nikâh, iş yeri açılışı ve doğum günü partisi gibi özel etkinlikler de kullanılmaktadır. Davetiyelerin modeli her zaman kullanılacak etkinliğin türüne uygun olmalıdır. Düğün davetiyeleri evlenecek çiftin zevklerine ve düğün konseptlerine uygun hazırlanır. Kına ve sünnet davetiyeleri için daha özel seçenekler bulunmaktadır. Özellikle kına davetiyeleri aynı zamanda bekârlığa veda partileri içinde kullanılabiliyor. Dağıtımları düğün davetiyesi ile yapılsa da, düğün ve nişan davetiyelerine göre biraz daha alternatiflidir. Sünnet davetiye de toplum açısında çok önemli bir yere sahip için, bu davetiye türlerinde de özel seçenekler mevcuttur. Daha fazla bilgi ve iletişim için https://www.miradavetiye.com/ linkinden sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

https://www.instagram.com/miradavetiye/
https://www.youtube.com/channel/UCT4Hd9FMBngNPjfecW_atKA

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git