Dalgalı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Dalgalı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Dalgalı saçlar ile baş etmek oldukça zordur. Elektriklenmeden canlı görünen buklelere sahip olmanız, doğru bakımla mümkün. Uygun şampuan, uygun saç kremi, uygun bakım malzemeleri yanında, bazı noktalara dikkat etmek de saç sağlığınızı korumak için önemlidir.

​Herkesi kıskandıracak buklelere sahip olmak istiyorsanız, bu yazımız size yol gösterebilir.

 

 

Dalgalı Saç Tipleri Ve Bakımları

Hangi tip dalgalı saça sahip olduğunuza dikkat ederek basit önerilerimizi  uygulayın. Saçlarınıza sizden beklediği özeni gösterin.

1. Tip: 
Dalgaların ve kıvrımların aralarda bulunduğu saçlardır. Genellikle, dalgalı saçlara sahip kadınlar, banyo sonrasında saçlarını düzleştirir. Ancak saç nemini yok eden bu durum saç sağlığına zarar verir. Bu tip saçların kendi halinde kurumalarına izin verin. Şekillendirme için saç kremi tercih etmelisiniz.

2.Tip: 
Yayılmış dalgaların bulunduğu saçlardır. Bu tip saçları, yağlandığı zaman yıkanmalı ve ıslakken geniş dişli tarak ile taramalısınız. Şekillendirmek içinse en iyi yöntem ellerinizdir, hiçbir ısıtıcı veya saç şekillendiricisi kullanmaya ihtiyacınız yoktur. Şekillendirmede saç köpüğünden yararlanabilirsiniz.

3.Tip:  
Kalın ve gür buklelerin bulunduğu saç tipidir. Bazı dalgaları gevşek, bazıları ise canlı kıvrımlardır. Şekillendirmek için saç yağlarından yararlanabilirsiniz. Haftada bir uygulayacağınız özel bakımla bukleleriniz daha bakımlı görünecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git