Daha zayıf ve ince görünmenin yolları

Daha zayıf ve ince görünmenin yolları

Daha zayıf ve ince görünebilmek tüm kadınların hayalidir. Giyiminiz, makyajınız ve saç modeliniz ile bu hayali gerçekleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Ozgunkadin.com, olduğunuzdan zayıf ve ince görünebilmenin en pratik yollarını sunuyor.

Elbiseler

Koyu renkli elbiselerin tüm vücut tiplerinde daha zayıf gösterdiğini hatırlatarak başlayalım. Koyu renkli kıyafetler ve bunlara uygun kombinler seçin. Tek renk giyerseniz daha ince görünürsünüz. Modası hiçbir zaman geçmeyen siyah ve koyu mavi düz elbiseleri tercih edebilir, bunları şık aksesuarlarla kombin yapabilirsiniz. Tek bir elbise değil de birkaç parça giyinecekseniz, daha koyu olan rengi vücudunuzun alt kısmına giyin.

Giyeceğiniz kıyafetlerde abartılı desen ve baskıların olmamasına dikkat edin. Küçük ve boyuna desenler sizi daha ince gösterir. Enine desenler ve geometrik şekiller bulunan kıyafetleri tercih etmemelisiniz.

Etek boyunun doğru seçimi çok önemlidir. Etek boyu sizi daha ince de gösterebilir, olduğunuzdan daha kilolu da. Bu konuda dikkatli olmalısınız. Bacaklarınız kalınsa dizde biten etekleri ya da uzun etekleri tercih etmelisiniz.

Pantolonlarda cep seçimine dikkat edin. Çünkü cepsiz pantolonlar kalçalarınızı daha büyük gösterir. Cepli pantolonlar ise basen ve kalça bölgesindeki kiloları gizleyebilmektedir.

Vücut

Bronz cilt hanımları daima daha sıkı ve ince gösterir. Ten renginiz çok açıksa, matlaştırıcı pudra ve kremlerle cildinizi bronz gösterebilirsiniz.

Bacaklarınızın daha ince ve çekici görünmesi için, tüm çevrelerine vücut yağı sürebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra farkı hemen göreceksiniz.

Kısa ve dolgun parmaklı hanımlar hiç üzülmesin, çünkü bunun da bir hilesi var. Tırnak boyasını sürerken tırnak kenarlarında biraz boşluk bırakın ve ne kadar estetik göründüğüne bakın.

Makyaj

Yüzünüzü daha estetik gösterecek başarılı bir makyaj için öncelikle elmacık kemiklerinizin alt kısmına koyu tonlarda allık çekin. Yüzünüzü daha zayıf gösterecektir. Üst göz kapaklarınızın dışına siyah göz kalemi çekin. Alt kısmına ise hiçbir şey yapmayın. İri ve dikkat çeken gözler yüzünüzü daha ince gösterecektir.

Saçlar

Daha zayıf ve ince görünmek için saç modelleri de belirleyici olmaktadır. Atkuyruğu ve topuz saç modelleri yüz hatlarının uzun ve ince görünmesini sağlar. Kısa boylu hanımlar, saçlarını arkadan toplayarak alınlarını ön plana çıkarabilir. Bu şekilde vücudun üst kısmı daha uzun görünecektir.

Ayakkabılar

Uzun boylu olsanız da, ince ve zayıf bir görünüş için topuklu ayakkabılar çok önemlidir. Bu sizi daha ince gösterecektir. Düz ve alçak topuklu ayakkabı modelleri sizleri kısa ve toplu gösterebilir. Bilekten bağlanan açık ayakkabı modellerini tercih etmeyin. Bu modeller bacak boyunu kısa gösterirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git