Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Cinsel isteksizlik tüm cinsel uyanlara cinsel arzunun duyulmamasıdır. Cinsel isteğin cinsel uyarıyı sürdüremeyecek kadar azalması cinsel işlev bozukluğu problemine yol açar. Kişinin cinsel hayatını kâbusa çeviren bu soruna neden olan etkenlerin fiziksel bozukluk ise sebebi psikolojiktir. Cinsel terapi ile fizyolojik nedenler daha çok doktor kontrolü ile çözümlenebilir.

Cinsel İstek Nedir?

Cinsel istek doğuştan gelen ve kadının cinsel birliktelik arzusudur. Cinsel istekle birlikte penisin sertleşmesi kadınlarda vajinan ıslaklık oluşudur. Kadınlarda gösterim bu durum cinsellikten vazgeçecek kendini engellemesi ile ortaya çıkar ve kişiden kişiye değişir. Erkeklerde psikolojik olarak sertleşme ve erken boşalma sorunu cinsel isteksizliğe neden olabilir.

Kadında Cinsel İsteksizlik

Kadında görülen cinsel isteksizlik kadında cinsel isteksizliğin nedeni  psikolojik vajinismustur. Kadında vajinal kasların istençdışı kasıl cinsel birleşmenin tamamlanmamasına olabilir. Ayrıca vajinada enfeksiyon ve yaralar, ilişki sırasındaki yeterli ıslaklığın cinsel ilişki yaşanması ve devam etmesi kadında isteksizlik sorununa sebep olabilir.

Kadında Cinsel İsteksizliğe Yol Açan Sebepler Nelerdir?

Kadında cinsel isteksizliğe uygun olma sebepler şöyle sıralanabilir. Cinsel soğukluk yaşayan kadın cinselliğe istek duymaz ve bunu kötü bir şey gibi algılar. Bu da kadında özgüvenin sarsılmasına ve ilişki sırasında kontrolü elden bırakmasına engel olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git