Ciltteki Lekeler Nasıl Temizlenir?

Ciltteki Lekeler Nasıl Temizlenir?

Birçok kişi yüzünde oluşan lekelerden şikayet ediyor. Cilt lekeleri sivilcelerden, güneş ışınlarından oluşabildiği gibi doğumdan da gelebiliyor. Ayrıca yaşlandıkça da cildinizde lekelerin oluşması gayet doğal. Peki, bu lekelerden doğal yöntemler ile kurtulmak mümkün mü? Buna evet diyebiliriz. Cildinizdeki lekelerden kurtulabilmeniz için evde kendi imkanlarınız ile hazırlayabileceğiniz birçok maske kürü bulunuyor.

Güneş Lekeleri İçin Maske

Eğer cildiniz çok hassas ise güneş ışınları nedeniyle cildiniz lekeler oluşabilir. Bu lekelerden yoğurt maskesi yaparak kurtulabilirsiniz. Önce bir kaseye yumurtanın sadece akını koyun ve ardından köpük oluşuncaya kadar çırpın. Sonra bu karışıma bir – iki yemek kaşığını geçmeyecek kadar ev yoğurdu ya da hazır yoğurt ekleyin ve karışımı yine çırpın. Bir damla kadar da limon sıktıktan sonra karışımı lekelerinizin üzerine sürün. Maskeyi 3-4 gün arayla tekrar yapın. Dört seferden sonraysa iki hafta kadar mola vermeniz gerekiyor.

Siyah Lekeler İçin Maske

Siyah lekeleriniz içinse başvuracağınız ilk şey bal olmalıdır. Dört beş kaşık bal ve bir kaşık susam yağı bir kasede karıştırılır ve ardından da siyah nokta üzerine uygulanır. Karışımın etkili olması için en az yirmi dakika beklemelisiniz. Yirmi dakikanın ardından ise çok sıcak ya da soğuk olmayan suyla yüzünüzü yavaşça yıkamalısınız. Siyah nokta için yapacağınız ballı maskeyi haftada en fazla üç defa uygulayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git