Ciltteki Gözenekler İçin Doğal Yöntemler

Ciltteki Gözenekler İçin Doğal Yöntemler

Birçok ciltte yanlış kozmetik uygulamalar ve yetersiz beslenme nedeniyle meydana gelen gözenekler, çoğu zaman oldukça kötü bir görünüme neden olabilirler. En çok da yüzde kendini belli eden gözenekler, normalde olduklarından çok daha fazla büyümeye başladıklarında dışarıdan bakıldığında pütür pütür ve cansız bir cilt izlenimi verirler. Geniş cilt gözenekleri ayrıca kir ve yağı da çok daha fazla barındırdıkları için ilerleyen dönemlerde farklı cilt hastalıklarına da yol açabilirler. Bu nedenle ciltteki gözenekleri temizleme konusunda verilen tavsiyelere uyulması ve gözeneklerin her daim sıkı tutulması oldukça önemlidir.

Cilt Gözenekleri İçin Doğal Tedaviler

Ciltteki gözenekleri temizlemek için önerilebilecek doğal tedaviler içerisinde ilk sırada yumurta ve limon ikilisi bulunur. 2 yumurtanın beyaz kısımları alınarak taze sıkılmış yarım limon suyu ile karıştırılır ve tamamen homojen bir hale geldikten sonra karışım yüz ve boyun bölgesine sürülerek 15 dakika boyunca beklenir. Süre bitiminde ılık su ile durulanan kür günlük olarak tekrar edilebilir.

Nohut unu ve kaymak gözenek temizleme ve küçültme konusunda etkin bir tedavi yöntemi olabilir. 1 yemek kaşığı ölçüsünde nohut ununun 2 yemek kaşığı taze kaymak ile karıştırılması ve hazırlanan macunun yüze sürüldükten sonra 20 dakika beklenmesi, gözenekler üzerinde çok kısa bir sürede iyileştirici etki gösterebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git