Ciltte Oluşan Gözenekleri Yok Etmek İçin Doğal Öneriler

Ciltte Oluşan Gözenekleri Yok Etmek İçin Doğal Öneriler

İnsanın ilk dikkat çeken öğesi bakışları, gülüşü, kısaca yüzüdür. Bu nedenle tüm cildin sağlıklı olması gerektiği gibi, kişiler yüz güzelliğine de fazlasıyla önem vermektedir. Hem sağlıklı hem de güzel görünen bir yüze sahip olmayı kim istemez ki? Ciltte dış faktörler ya da cilt yapısı nedeniyle oluşan geniş gözenekler, kişinin öz güvenine etki etmektedir. Cildin hem sağlıklı olması hem de güzel görünebilmesi için, gözeneklerin oldukça az tıkalı ve bir o kadar sıkı olması gerekmektedir. Çünkü genişleyen gözenekler dışarıdaki bütün kir ve tozu hapsederek, cildin mat bir görünüm almasına sebep olmaktadır. Ancak bu sorunun önüne geçmek için, tonlarca para harcayarak ürün almanıza gerek yok. Evde uygulayacağınız basit birkaç yöntem sayesinde, geniş gözeneklerinizden kurtulmanız mümkün!

Ciltte Oluşan Gözenekleri Kapatma Yöntemleri!

Limon ve Yumurta
2 yumurtanın akını ve yarım limonun suyunu uygun bir kaba alın. Malzemeler iyice karışıncaya dek çırpın. Hazırladığınız karışımı yüz ve boyun bölgenize uygulayarak 15 dakika bekletin. Ardından cildiniz ılık su ile durulayın. Bu yöntemi bir ay boyunca 2-3 gün aralıklarla uyguladığınızda, ilerleyen günlerde gözeneklerinizin sıkılaştığına şahit olabilirsiniz.

Kaymak ve Nohut Unu
2 yemek kaşığı kaymak ve 1 yemek kaşığı nohut ununu bir kaba alın. Tüm malzemeleri güzel karıştırın ve hazırladığınız karışımı yüzünüze sürün. Bu maskeyi cildinizde 20 dakika bekletin. Ardından bol ve soğuk su yardımıyla yüzünüzü temizleyin. Gözeneklerinizde sıkılaşma oluşana dek, bu tarifi haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz.

Papaya
Cilt gözeneklerinin sıkılaşması ve elastikiyetinin artması için gereken antioksidanlar, papaya meyvesinin içinde fazlasıyla bulunmaktadır. Taze ve olgun bir papaya sayesinde, bu ihtiyacını gidermeniz mümkün. Papayayı iyice ezerek püre haline getirin. Bu püreyi yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletin. Ardından ılık su yardımıyla cildinizi durulayın. Bu yöntemi de haftada bir uygulamanız yeterli olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git